Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020 finále MasterChef 2020

Nejnovější kauzy

Dědeček chlapců Michalákových zemřel: Prosil o setkání s vnuky, to se mu už ale nepodařilo

Smutná zpráva!
Zdroj: Facebook.com
V sobotu 9. září zemřel po krátké, ale těžké nemoci Jiří Pavelka, dědeček bratrů Michalákových. V posledních dnech se vší silou snažil spojit se svými vnuky alespoň pomocí video hovoru. Bohužel mu to norské úřady již nepovolily. Jiří Pavelka tak odešel a nestihl se rozloučit se svými dvěma vnuky. Informaci sdělil Petiční výbor na podporu rodiny Michalákových.

Jiří Pavelka byl dědeček bratrů Michalákových, které odebral norský úřad Barnevernet. Dědeček se do poslední chvíle snažil jakkoliv spojit se svými vnuky, aby je ještě naposledy viděl. Bohužel se mu to již nepodařilo.

Barnevernet dva malé kluky rozdělil do pěstounských rodin v Norsku a rodina Michalákových nemohla mít s dětmi Denisem a Davidem žádný kontakt. Informoval o tom server iDNES.cz .

Když už dědeček věděl, že se pravděpodobně s vnuky už nikdy nesetká, tak se s nimi snažil spojit alespoň pomocí internetu. To se ale nezdařilo. "Norský Barnevernet v Nedre Eiker navenek souhlasil, ale vše zdržoval, pracovníci české ambasády odmítli ověřit předání zpráv dětem a ministr zahraničních věcí Lubomír Zaorálek nepovažoval za důležité se věcí osobně zabývat,“ uvedl Petiční výbor na podporu rodiny Michalákových.

Související články

Další články