Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Debata lídrů na Nově: Manželky podpořily uchazeče o premiérský post

Debata na Nově: Manželky podpořily uchazeče o premiérský post
Zdroj: profimedia, koláž eXtra
+ Další 2 fotografie
volby 2021

Další předvolební debata, tentokrát na televizi Nova nepřinesla žádné výrazné politické proklamace. Lídři nejsilnějších uskupení- Andrej Babiš, Petr Fila a Ivan Bartoš se přeli o ekonomice, daních, Green Dealu i Evropské unii. Své partnery podpořily i manželky diskutujících politiků.

Předvolební kampaň se blíží do svého finále a stejně tak i televizní debaty. Dnes večer se konala poslední z nich na televizi Nova. Moderátor Rey Koranteng zpovídal předsedy stran, které vyšly z průzkumů jako nejsilnější. Proti sobě tak stanuli  Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (ODS) a Ivan Bartoš (Piráti).

Lídři debatovali o celé škále témat. Většinou však diskutéři neřekli nic nového, co by už nezaznělo v předchozích předvolebních kláních. Debata se vedla mimo jiné o zvládání koronavirové pandemie. „Zemřelo tady 30 tisíc lidí a řada z nich zbytečně. Místo odborného postupu jsme byli svědky chaosu ze strany vlády. To se podle nás nesmí opakovat,“ uvedl na konto Andreje Babiše lídr občanských demokratů Petr Fiala.

Řeč přišla také na zdražování energií. "Použijeme snížení DPH a také máme možnost zastropovat ty emisní povolenky. Lidi dostanou kompenzace, slušné peníze,“ snažil se nalákat voliče Andrej Babiš ačkoliv experti upozorňují, že tato cesta není v praxi možná. Všichni tři lídři se také shodli, že nehchtějí zvyšovat daně, přestože ani jeden z nich nesdělil, kde chce vzít peníze na chod státu.

Partnerky podpořily své muže

Do debaty však promluvily i partnerky debatujících politiků, které podporovaly své muže. "Proč by Andrej měl být premiér? Já nikoho lepšího vlastně neznám. Andreje znám téměř 28 let, máme spolu dvě děti, je to skvělý táta, děti ho mají moc rády. Je zodpovědný, vždycky co nám slíbil, splnil. Je to samozřejmě workoholik, takže ho doma téměř nevídáme, což nám vadí. Je urputný, takže všeho, co si zamane, dosáhne. Jsem na něj neskutečně pyšná," vychválila svého muže do nebes Monika Babišová.

Pozadu však nezůstala ani manželka Petra Fialy Jana Fialová: "Je skvělý manžel, výborný otec. Má spoustu životních i profesních zkušeností a také spoustu dobrých vlastností. Když něco začne, vždycky to dotáhne do konce. Je velmi vzdělaný a sečtělý. Dokáže být empatický a přitom věci řeší racionálně. Skutečně výjimečný je tím, jaké hodnoty vždycky zastával a kterých se držel. Petr je prostě borec, jak říkáme v Brně."

Nakonec promluvila manželka šéfa Pirátů Lydie Franka Bartošová: "Ivan by měl být premiérem, protože je čestný člověk. Má srdce lídra, kterému opravdu na lidech záleží. Není mu jedno, jak politická rozhodnutí dopadá na lidské životy. Mít premiéra, který nelže a nekrade, by byla změna, kterou všichni potřebujeme a doufám, že i zasloužíme," uvedla ve svém medailonku.Související články

Další články