Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Debakl s měřičem hluku v Praze: Opilci před ním soutěžili, kdo udělá větší kravál

Zdroj: profimedia.cz
to nevyšlo
V loňském roce byl bývalým vedením radnice Prahy 1 umístěn na roh ulic Dlouhá a V Kolkovně měřič hluku s ukazetelem. Jeho účelem bylo hlídat a omezit hluk hlavně v době nočního klidu. Ukázalo se ale, že měříč byl velkým lákadlem pro opilce a řidiče silných aut, kteří před ním testovali, kdo z nich dokáže vydat nejhlasitější zvuk.

Ačkoliv účelem měřiče hluku bylo omezit noční ruch, vše nakonec skončilo úplně jinak. Opilci se v nočních hodinách bavili tím, že se předháněli, kdo z nich dokáže nejhlasitěji zařvat. V rámci několika týdnů by se mělo rozhodnout, zda u cedule bude pouze vypnuta obrazovka, nebo bude měřič úplně odpojen.

Místostarosta Petr Hejma chce s provozovateli místních restauračních zařízení prokonzultovat možnosti, díky kterým by se dal hluk omezit i bez měřiče "Nechceme tolerovat zařízení, které neslouží svému účelu, ale jako atrakce. Turisté si k ceduli chodí zakřičet nebo k ní jezdí řidiči se silnými motory, aby zjistili, jaký hluk dokážou vyprodukovat," vypověděl.

Podle Hejmy je zapotřebí mít v ulici více strážníků a domluvit se s provozovateli hospod na tom, aby regulovali hluk vycházející z jejich zařízení. Již loni byla schválena vyhláška o omezení otevírací doby těchto podniků.

Související články

Další články