Výměna manželek 2024 válka na Ukrajině Survivor 2024 Kate Middleton

Sen se rozplynul: Slavia nepoklekla proti rasismu, pak ji ale Arsenal vypráskal čtyřmi góly

Zdroj: Profimedia
Fotbal

Bída a zklamání. Jinak snad ani nejde popsat odvetný zápas Slavie proti Arsenalu ve čtvrtfinále Evropské ligy. Ačkoliv si pražský celek přivezl z Londýna slibnou remízu 1:1, v Edenu vše zvládl zahodit během první čtvrthodiny. Už ve 24. minutě totiž prohrával o tři góly, zbylá více než hodina už byla jen formalitou, ve které londýnský tým přidal ještě čtvrtou branku.

Slavia musela pro čtvrteční duel s Arsenalem oželet pomoc stopera Ondřeje Kúdely. Ten totiž dostal od UEFA stopku na deset zápasů za rasismus v zápase Evropské ligy s Rangers. I přesto Slávisté, narozdíl od Arsenalu, před úvodním výkopem nepoklekli, aby vyjádřili podporu hnutí Black Lives Matter. Místo toho se, stejně jako v Londýně, objali kolem ramen.

Po úvodním hvizdu začala Slavia aktivně, Petr Ševčík se dostal do slibné pozice, ale pálil mimo, navíc střele předcházel faul. Naopak Arsenal si vypracoval první vážnější situaci ve 14 minutě a hned z toho byl gól. Hlavní rozhodčí ale vše zkonzultoval se svým kolegou u videa a gól následně kvůli ofsajdu jednoho z londynských hráčů neuznal.

V tu chvíli si Slávisté museli pořádně oddychnout, bohužel se ale nepoučili a vzápětí inkasovali znovu, přičemž branka tentokrát platila. Emil Smith-Rowe přiťuknul míč Nicolasi Pepému, který si sběhnul po křídle a z bezprostřední blízkosti propálil Ondřeje Koláře.

Ani ne po dvou minutách bylo ještě hůř. Jakub Hromada se v pokutovém území dopustil faulu a slávistický gólman musel čelit penaltě. Míč si na puntík postavil Alexandre Lacazette a francouzský reprezentat se nemýlil. Míč poslal s jistotou k levé tyči a rázem to bylo 2:0 pro Arsenal.

Hororovou šestiminutovku zakončili sešívaní o chvilku později. Ve 24. minutě David Zima neuhlídal Bukayo Saku, který svou přízemní střelou propálil vše, co mu stálo v cestě. Kolář ani nestihl zareagovat. V tu chvíli byla Slavia na ručník, o trenéru Jindřichu Trpišovském ani nemluvě. Slavia potřebovala vstřelit čtyři góly, aby mohla postoupit, což byl proti Arsenalu nadlidský úkol.

Zbytek zápasu tak byl pro Arsenal jen formalitou, pro Slavii naopak marným bojem alespoň o čestný zásah. Ničemu nepomohlo ani vystřídaní čtyř Slávistů o poločase, včetně obou krajních obránců. Čtvrý gól Arsenalu, který vsítil Lacazette, jenom podtrhl zmar pražanů. Slavia se tak loučí s Evropskou ligou překvapivým debaklem. Ambice přitom byly mnohem vyšší...