Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Co prožívají děti uprchlíků, když rodina utíká před válkou? Podívejte se na neskutečně silné fotky!

I děti z uprchlických táborů se umějí smát.
Zdroj: dailymail.co.uk/Save the Children
+ Další fotografie
I přes to, že je ničí chudoba a jsou na útěku, dokážou se smát. Malé děti situaci, kterou zažívají, až tak nevnímají a snaží se zachovat si svůj dětský svět. Fotografové nafotili život v uprchlických táborech při jejich dětských hrách.

Charitativní organizace Save the Children v rámci svého projektu vyslala začínající fotografy ve věku 14 – 18 let do uprchlických táborů v Jordánsku. Jejich snímky ukazují, jak děti umějí být šťastné. Hrají šachy, houpou se na houpačce nebo se koulují.

Projekt byl zahájen v roce 2013, kdy organizace Save the Children začala fotografovat v uprchlických táborech, kde žije 80 000 syrských uprchlíků. Chtěli podpořit sociální a emoční pohodu a získat si tak jejich důvěru. Fotografové zachytili přátelství mezi mladými lidmi stejně jako jejich celý den.

„Save the Children se zavázala podporovat děti, které zažily extrémní zátěž kvůli krizi v Sýrii,“ řekl Saba Almubaslat, generální ředitel Save the Children. „Prostřednictvím různých aktivit spojujeme mladé lidi s jejich dětstvím a pomáháme jim znovu se učit sociální dovednosti a znovu vybudovat jejich životy,“ dodává.

Fotky budou také součástí výstavy a knihy vydané kreativní agenturou v Londýně.

Související články

Další články