Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dcery Miloše Kopeckého: Jedna spáchala sebevraždu, druhá ho dodnes proklíná

+ Dalších 6 fotografií
Miloš Kopecký byl skvělým hercem a jako umělec to dotáhl velmi daleko. Na rodinném poli ale už tolik úspěchu neměl. Zejména jeho vztahy k dcerám stály za starou bačkoru. Nepřidal tomu ani milenkami, které si pravidelně vodil domů. Jak to vlastně měl Kopecký s dcerami a co činilo tyto vztahy tak ničemnými?

Barbora Vencourová (45) byla podle svých slov černou ovcí rodiny. Nenaplňovala totiž představy svého tatínka Miloše. Po herci zdědila maniodepresivní psychózu. Nyní matka dvou synů řekla před časem deníku Aha! : „Nejlépe je mi v psychiatrické léčebně, kde přemýšlím o životě a smrti.“ Se jménem Kopecký se nemohla smířit, vdala se už na střední škole a utekla z domova. Nikdy nechtěla být s hereckou legendou spojována.

Od kdy vlastně Barbora pociťovala odpor vůči svému otci? Už odmalička ve škole tajila, kdo je její tatínek. Když se jí někdo zeptal, jestli je to opravdu ona, nebo jen náhodná shoda jmen, vždy lhala. Spolužákům říkala, že má tátu zelináře. Když se to Kopecký dozvěděl, vůbec nebyl rád.

„Nechci říct, že byl jako otec hrozný, ale děti ho nebavily, neuměl to s nimi. Možná mě chtěli, ale věčně byli v divadle nebo na natáčení.“ Barboru podle jejích slov vychovávala více babička a rodinou nikdy nebyli. Navíc se s ní celé dětství táhl stín její sestry, která spáchala sebevraždu.

„Já jsem o tom dlouhou dobu nic nevěděla. V pokoji byla její fotka v rámečku, jmenovala se Jana Kateřina. Nikdo mi o ní nikdy nic neřekl. Musela to být pro tátu velká bolest,“ řekla Barbora. I Barbora se nakonec dostala do péče psychiatrů. „Největší deprese jsem měla tak před třinácti lety. Vyhledala jsem pomoc a skončila jsem v psychiatrické léčebně,“ přiznala v rozhovoru z roku 2010.

Patnáctiletá Jana Kateřina těžko přijala roli dítěte, které nemá tátu a jehož maminka (Stella Zázvorková) je velmi zaměstnaná a velmi slavná. Možná chtěla být středem pozornosti. Aby ne, když oba její rodiče byli herci. Párkrát se pokusila sáhnout si na život, ale vždycky tak, aby maminku jen vyděsila. Až jednoho večera v polovině 60. let dostala tragický nápad. Přesně věděla, kdy se matka vrací z představení a vypočítala si, že to vyjde tak akorát, aby ji maminka zachránila.

Otočila plynovým kohoutkem a čekala. Shodou okolností se ale herečka právě v ten den zdržela zhruba dvě hodiny v divadle. Při příchodů domů ji čekal zdrcující výjev. Našla svou dceru mrtvou. O smrti dcery herců Miloše Kopeckého a Stelly Zázvorkové se dodnes moc nemluví. Barbora Vencourová přiznala, že toto téma bylo u tatínka tabu. I to mohlo být jedním z podnětů k depresím, kterými Kopecký trpěl, a které později zdědila i jeho dcera.

Související články

Další články