Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dcery Milana Lasici a Magdy Vášáryové: Takhle dnes vypadají Hana a Žofia

Hana a Žofia Lasicová: Tahle dnes vypadají dcery Milana Lasici a Magdy Vašáryové
Zdroj: Profimedia, Studio Furia Film
+ Dalších 5 fotografií
Dcery legendy

Zesnulý Milan Lasica (†81) po sobě zanechal dvě dcery, krásnou Hanku a Žofii. Plody lásky hereckých legend Milana Lasici a Magdy Vášáryové (72) však v hereckých šlépějích rodičů nepokračovaly, každá z dívek se rozhodla kráčet vlastní cestou. Jednu lákaly knihy, druhou podnikání.

Milan Lasica po sobě zanechal dvě dcery

Zesnulý Milan Lasica se na jevištní prkna těšil, kvůli koronavirové krizi si na návrat na ně musel počkat. Viru se nebál, sám se nechal naočkovat a více se strachoval o to, jestli navzdory pandemii dorazí do divadla diváci. Na jevišti vydechla slovenská herecká legenda také naposledy. V neděli večer se během potlesku sesunul k zemi. Stalo se tak poté, co odzpíval závěrečnou píseň Já jsem optimista. Herec se ještě stačil uklonit, návštěvníci divadla Štúdio L+S se pak ale stali svědky smrti. Herce se oživit nepodařilo. Milan Lasica po sobě zanechal vdovu, herečku Magdu Vašáryovou (72) a dvě dcery, starší Hanu (40) a mladší Žofii (39).

Hana Lasicová

Hana Lasicová se narodila 28. února v Bratislavě, odmalička ale cestovala. Když jí bylo devět, stala se její maminka Magda Vašáryová velvyslankyní ve Vídni. Tam žila Hanka tři roky, vystudovala tam personalistiku. Lásku k matematice prý zdědila po mamince. Ve studiu pokračovala ve Francii, kde si vybrala obor komparativní literatury. V herecké rodinné tradici nepokračovala, za srdce ji chytlo psaní knih, kterých má na kontě už několik, a scénáristika. Má dvě dcery.

Žofia Lasicová

Mladší dcera hereckého páru Žofia není tak známá jako její sestra Hanka, a málokdo tedy ví, jak vypadá. Sympatická blondýnka se živí jako podnikatelka. V roce 2013 pojala za manžela svého dlouholetého přítele. Celou veselku se pečlivě snažila držet pod pokličkou, přesto se pár fotek na veřejnost dostalo. Svatba se konala v bývalém Leninově muzeu v Bratislavě.

Zemřela slovenská legenda

Milan Lasica se narodil v roce 1940 ve Zvolenu a krátce po narození se přestěhoval do Bratislavy, kde vystudoval dramaturgii. V padesátých letech potkal známého herce a svého dlouholetého kamaráda a uměleckého partnera Júlia Satinského, který zemřel v roce 2002. V roce 1989 Lasica obdržel titul zasloužilý umělec a český prezident Václav Havel ho v roce 2003 odměnil státním vyznamenáním Medaile Za zásluhy. Milan Lasica psal slovenské texty i pro královnu českého šansonu Hanu Hegerovou, která zemřela letos v březnu.

Hrál například ve filmech Tři veteráni (1983), Saturnin (1994), Svědek umírajícího času (1990), Obsluhoval jsem anglického krále (2006), Dědictví aneb Kurvaseneříká (2014) nebo Agáva (2016).

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy