Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 StarDance 2021 Česko Slovensko má talent 2021

Nejnovější kauzy

Dceři šlo o život a matka stejně lhala doktorům! Teď je pro všechny hrdinkou!

Dceři šlo o život a matka stejně lhala doktorům! Teď je pro všechny hrdinkou!
Zdroj: facebook.com
Amanda Davies věděla, že její dceři jde o život a přesto neváhala lhát i samotným lékařům. Ptáte se, jak je to možné? Nevěřila totiž, že trénovaní profesionálové dokázali určit tu správnou diagnózu. A kupodivu měla pravdu.

Malá Lil začala mít krátce po třetích narozeninách poruchu rovnováhy, a tak s ní rodiče vyrazili do nemocnice. Tam ale zjistili jen infekční onemocnění a problémy s rovnováhou nebrali v potaz.

Potíže ale přibývaly, a tak Amanda vyrazila s dcerkou opět k doktorovi. Praktický lékař slíbil, že Lil pošle ke specialistovi, ale doporučení od něj ani po několika měsících nedorazilo. Holčička v té době dokázala ujít už sotva tři kroky a neobešla se bez invalidního vozíku.

Rodina proto vyrazila k soukromému doktorovi, který zase tvrdil, že za zdravotní potíže může hypermobilita kloubů.

Správnou diagnózu tak musela učinit až sama Amanda, která si na internetu sama našla symptomy nádoru a okamžitě si usmyslela, že musí dostat Lil na CT mozku. Odvezla ji na pohotovost a vymyslela si historku o tom, že dcera upadla na hlavu a opakovaně zvrací.

"Není to pro mě vůbec typické, ale přišlo mi, že prostě nemám na výběr," uvedla pro MailOnline Amanda.

Vyšetření skutečně prokázalo velký nádor v zadní části lebky. Bohužel byl zhoubný, a tak musela Lil postoupit desetihodinovou operaci a následně i protonovou terapii. Dnes už může opět chodit a je stále pod drobnohledem lékařů pro případ, že by se nádor opět zvětšil.

Nádory mozku provází velmi smutná statistika. 58% z nich totiž odhalí až vyšetření na pohotovosti, které pacienti podstupují již ve velkých bolestech. V těchto případech jde přitom často i o hodiny.

Související články

Další články