Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Dcera zesnulé řidičky obviněna ze lži: Své holky by nikdy nezabila, tvrdí přátelé

Zdroj: Reprofoto TV Nova
+ Další 4 fotografie
spor
Když se po páteční tragické nehodě v Mníšku na Liberecku, při níž zemřela žena a její dvě dcerky ve věku 4 a 6 let, objevilo na sociální síti video, lidé ho okamžitě začali sdílet. Dívka v něm mluví o tom, že její matka měla být psychicky labilní, o děti se soudila s jejich otcem a nehodu způsobila úmyslně v momentě, kdy se dozvěděla, že právě on je dostane do péče. Pro televizi Nova se však vyjádřil přítel zemřelé ženy, její otec a přátelé, kteří tvrdí, že by nikdy nic takového neudělala.

Když se po sociálních sítích rozletělo video, v němž nevlastní sestra dvou zesnulých holčiček a dcera řidičky promluvila o tom, co se podle ní a jejího otčíma stalo, strhla se lavina. U Mníšku na Liberecku se odehrála strašlivá tragédie, při níž osobní automobil čelně narazil do popelářského vozu. Vyhasly životy dvou holčiček a jejich matky. Podle Máji H. a jejího otčíma Martina K. se jednalo o úmyslnou nehodu, která měla za cíl smrt všech pasažérů.

Dle vyjádření Máji H. byla žena psychicky nestabilní a příslušné úřady s tím nic nedělaly, i když údajně několikrát vyhrožovala, že zabije sebe i holčičky. Martin K. tvrdí, že úřednice ho nechtěly ani vyslechnout a dělaly vše pro to, aby dívenky skončily v péči matky. Podle reportáže televize Nova ale může být vše jinak.

Reportéři televize kromě dcery a bývalého partnera zemřelé ženy mluvili i s jejími přáteli, otcem a nynějším partnerem. Podle nich zazněly ve videu jen samé lži a žena by své holčičky nikdy nezabila. „Dcera není ještě pochovaná a ta dcera o ní mluví jako o housce na krámě. My jsme jí pomáhali od doby, kdy od něj odešla kvůli psychickému a fyzickému násilí. V psychickém nátlaku pokračoval i potom. On jí slíbil, že ji dostane do blázince, že ty děti budou stejně jeho,“ řekl otec řidičky.

Vyjádřil se i její nový partner, který s ní byl ve vztahu zhruba 2 měsíce. „Zemřela mi láska, co chcete slyšet. Přišel jsem o smysl života. Plánovali jsme barák rozšířit o pokoje pro holky, plánovali jsme celou budoucnost,“ uvedl. Podle jejích přátel i kolegů to byla silná žena, která by nikdy nic takového, z čeho je nařknuta, neudělala. Popisují ji jako silnou a milou ženu, která přiložila ruku k dílu vždy, když to bylo potřeba.

Úřady se k případu prozatím vyjádřit odmítají, prý vzhledem k tomu, že stále probíhá vyšetřování nehody. Mluvčí magistrátu nicméně Nově potvrdila, že už v úterý se případem budou zabývat.

Související články

Další články