Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Dcera Vlastimila Brodského o tátovi: Chtěl ho do služeb miliardář Ford, on ale odmítl

Zdroj: archiv
+ Dalších 15 fotografií
TAJEMSTVÍ
Svůj geniální talent propůjčil desítkám filmových rolí. Ovšem dnes už málokdo ví, že Vlastimil Brodský (†81) se řadil i k mimořádně sportovně nadaným lidem. Jeho láskou byl tenis - a kdyby se před lety rozhodl jinak a neposlouchal své srdce, mohlo v jeho životě být vše jinak. O nabídce, která přišla před mnoha lety z Ameriky, promluvila jeho dcera, herečka Tereza Brodská. Jejího tatínka totiž oslovil miliardář a investor Henry Ford.

Tohle se člověku stane jednou za život, a to ještě ne každému... "Táta byl vášnivý tenista a málokdo to ví, ale trénoval ho slavný Karel Koželuh. A táta dostal nabídku odjet do Ameriky, chtěli po něm, aby trénoval Fordovy děti... Ano, děti miliardáře Henryho Forda. Ale tatínek to tehdy odmítl, neboť byl zamilován zrovna do nějaké Věrušky, nebo koho... Tak z toho sešlo, ale tenis hrál i nadále. A vlastně se svou první ženou Bíbou se potkávali na tenise, ještě než spolu začali chodit, a následně se vzali. Bíba byla také vášnivá tenistka," zavzpomínala dcera herecké legendy Tereza Brodská pro eXtra.cz.

"Mě k tomu táta taky vedl, takže jsem taky hrála... Táta by mě raději viděl, kdybych skončila na kurtech než před kamerou, ale to nestalo... Zpětně bych možná řekla bohužel," řekla s nadsázkou oblíbená herečka, která po tatínkovi zdědila mimořádný talent.

"Jsem velká trémistka a ten sport je o psychice, takže by to nebylo úplně pro mě. Táta mě zasvěcoval do hodně sportů. Na chalupě ve Slunečné jsme měli jeden velký pokoj, kde jsme měli kulečník... hráli jsme tam velké turnaje s kamarády, ať už šlo o kulečník, nebo karambol. Jsou to krásné vzpomínky," dodala Tereza Brodská při vzpomínce na svého milovaného tatínka.

Sama možná v hlavě přemítá, co a jak by bylo, kdyby tehdy její otec nabídku trénovat Fordovy děti přijal...

Co jste o Vlastimilu Brodském možná nevěděli?

  • V postavách, které ztvárnil, objevoval lidskou obyčejnost, své postavy vystihoval poetickou zkratkou, jeho komika byla označována za neobyčejně lidskou. Býval charakterizován jako typ herce tragikomického.
  • Z rozvedeného prvního manželství s tanečnicí Bíbou Křepelkovou pochází jeho syn Marek Brodský a z rozvedeného druhého manželství s herečkou Janou Brejchovou pochází jeho dcera Tereza Brodská.
  • Dne 20. dubna 2002 spáchal sebevraždu. Je po něm pojmenována ulice v Praze. Pohřben je spolu s rodiči ve Slunečné, kde měl chalupu.

Související články

Další články