Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Ustaraný táta Roman Šebrle: Jeho sedmnáctiletá dcera Katka trpí vážnou nemocí

Ustaraný táta Roman Šebrle: Jeho dcera trpí vážnou nemocí
Zdroj: herminapress
+ Dalších 7 fotografií
DĚTI

Pro každého rodiče je nejdůležitější zdraví jeho dítěte. Moderátorovi Romanu Šebrlemu (48) se to však nesplnilo natolik, jak by si nejspíše přál. Jeho dcera Kateřina trpí vážným onemocněním, které jí diagnostikovali již v útlém věku. V rozhovoru pro iDnes.cz ukázala, že je to bojovnice po svém otci a k celé situaci se staví jako dospělá žena! 

Někdejší olympijský vítěz a v současné době moderátor Roman Šebrle se může pyšnit sympatickou dcerou Kateřinou. Ta se ale musí již dvanáct let potýkat s vážnou nemocí, cukrovkou, která ji tíží od pěti let, kdy jí byla i poprvé diagnostikována. Mladá dáma se ke svému stavu staví více než odvážně, a tím ukazuje, že po tatínkovi zdědila více než jen talent.

Jsou i horší nemoci, říká

Statečná dívka si ze své nemoci ale nic nedělá a bere ji jako dospělá žena. "Pamatuju si, jak jsem sedla na kolo a za chvíli už nemohla. Byla jsem unavenější a unavenější a pořád jsem měla žízeň. Co se dá dělat, člověk se s tím musí naučit žít. Jo, je potřeba se hlídat, ale zase to není tak, že bych se musela brutálně omezovat. Jsou i horší nemoci,“ řekla v rozhovoru pro iDnes, kde se o své nemoci pohotově rozpovídala.

A jak říká, také se neomezuje, Kateřina má po svých rodičích nadání na sport. Aktivně hraje fotbal za Slávii, kde sklízí úspěchy v reprezentaci do sedmnácti let. Stejně jako její bratr Štěpán, který nyní kope za Duklu. Šebrle musí být na oba své potomky nesmírně hrdý i přesto, že je těžké se smířit s nepříjemnou nemocí dcery, která u ní může v budoucnu vyvolat vážné potíže.

Pohled otce

Šebrle přiznal, že pár prvních měsíců po zjištění nemoci jeho dcerky bylo více než nepříjemných. “Nebylo to příjemné prvních pár měsíců. Setkali jsme se s tím poprvé a zjišťovali jsme, co vlastně cukrovka je, co obnáší a pochopitelně první měsíce jsme tomu nevěřili,” vzpomínal Roman v rozhovoru Diabetespotcast.cz.

“Proč to dostala? Vím, že těch dětí je daleko víc. Zpočátku jsem si říkal, proč jsem to nedostal raději já než pětileté dítě, které má vše před sebou,” pokračoval nešťastný otec, který se s nemocí dcery vyrovnával možná o něco hůře než Kateřina.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy