Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dcera nemocného Bruce Willise: Nejdřív anorexie, teď hraniční porucha osobnosti

Dcera Bruce Willise a Demi Moore Tallulah.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
Porucha osobnosti

Herečce Tallulah Willis (29), dceři Bruce Willise (68) a Demi Moore (60), byla diagnostikována hraniční porucha osobnosti. Ta se projevuje změnami nálad, impulzivním chováním a  sebepoškozováním, výbušností nebo třeba strachem z opuštění. Svou diagnózu prozradila Tallulah prostřednictvím instagramového příspěvku a rozpovídala se o ní i v otevřeném rozhovoru pro Vogue.

Nejmladší dcera hollywoodských herců Bruce Willise a Demi Moore se již nějaký čas potýká se zdravotními problémy. Tallulah Willis byla před časem diagnostikována anorexie. Sama herečka prozradila, že v jeden čas vážila pouhých osmatřicet kilogramů.

Ve velmi otevřeném rozhovoru pro Vogue se Tallulah rozpovídala o tom, jak dlouhou dobu nebyla sama se sebou spokojená, což vyústilo v již zmíněnou anorexii. Z té se sice dostala, ale znovu se jí vrátila, když v červnu 2022 její snoubenec Dillon Buss zrušil zásnuby. Na klinice Driftwood Recovery v Texasu jí navíc byla diagnostikovaná hraniční porucha osobnosti.

Hraniční porucha osobnosti

Tallulah se na svém Instagramu podělila s informací, že má hraniční poruchu osobnosti velmi netradičním způsobem. Přidala fotografii, na níž má triko s nápisem: „Mám to, co měla Winona ve filmu Narušení“. Ve filmu z roku 1999 hrála Winona Ryder dívku trpící právě touto poruchou osobnosti. Hraniční porucha osobnosti se projevuje změnami nálad, sebepoškozováním, výbušností, chronickým pocitem prázdnoty, impulzivním chováním nebo strachem z opuštění.

Se zdravotními problémy se v rodině Willisových potýká i hollywoodská hvězda Bruce Willis. V roce 2022 jeho rodina oznámila, že trpí afázií, tedy ztrátou nebo poruchou řeči, jak píše web Klinická logopedie. V roce 2023 rodina uvedla, že Bruce trpí frontotemporální demencí.

Promluvila o otcově diagnóze

O stavu svého otce se v otevřené zpovědi pro Vogue taktéž rozepsala. Prozradila, že ona i celá rodina delší dobu věděla, že s Brucem něco není v pořádku. Jelikož Bruce svou rodinu kvůli tehdy ještě nediagnostikované nemoci často ignoroval, Tallulah si myslela, že o ni ztratil zájem a brala si to velmi osobně. „Přestože jsem nemohla být dál od pravdy, můj pubertální mozek se mučil jakousi chybnou matematikou: Nejsem dost krásná pro svou matku, nejsem dost zajímavá pro svého otce,“ popsala své pocity.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy