Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Dcera Meghan Markle a Harryho slaví půl roku: Její jméno skrývá mnoho významů

Princ Harry a Meghan Markle.
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Královská rodina

Uběhlo již šest měsíců od doby, co Meghan Markle a princ Harry přivítali na svět dcerku Lilibet Dianu. A přesto, že ještě nezveřejnili její fotografii, s veřejností se podělili o několik zajímavostí, které sepsal server People.com.

Meghan Markle má s princem Harrym jak syna Archieho, tak i nedávno narozenou Lilibet Dianu. Ta oslavila půl roku a její rodiče se do dnešního dne nepodělili s veřejností o její fotografii. Prozradili však několik zajímavostí.

Harry o malé Lilibet prozradil, že je jeho dcerka velmi klidná. „Je velmi klidná a zdá se, že je nejšťastnější, když může jen tak sedět, zatímco Archie pobíhá kolem jak blázen,“ uvedl před časem.

V rozhovoru s Ellen DeGeneres řekla Meghan, že „Lili už rostou zoubky”. Kromě toho se malá Lili už seznámila i se svou babičkou, britskou královnou Alžbětou II. A to prostřednictvím viodeohovoru, jelikož Harry s Meghan žijí v Americe, zatímco zbytek Harryho královské rodiny v Británii.

Je osmá v pořadí na trůn

Lilibet je v pořadí osmá na královský trůn a nachází se hned za svým starším bratrem Archiem. Její otec Harry je šestý v pořadí. A to i přesto, že se vzdal všech povinností coby člen královské rodiny.

Co se týče jejího jména, má několik významů. Podle serveru nbcnews.com používal přezdívku "Lilibet" otec královny Alžběty, král Jiří VI., malá Lilibet je tak pojmenovaná na počest své prababičky. Kromě toho se rozhodl pár vzdát hold zesnulé princezně Dianě, matce Harryho, která zemřela při autonehodě.

Sandra Nováková řekla své ANO na netradičním místě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy