Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Dcery slavných nám berou práci, říká topmodelka Dvořáková. Followeři na Instagramu jsou víc, než zkušenosti, zoufá si

Denisa Dvořáková: Promluvila o novém příteli
Zdroj: se souhlasem Schwarzkopf Elite Model Look, herminapress, koláž eXtra.cz
+ Dalších 9 fotografií
rozhovor

Zvoní topmodelkám hrana? Poslední dobou se se slavnými dcerami, které chodí přehlídky a zdobí stránky módních časopisů, doslova roztrhl pytel. O svůj kousek na výsluní usiluje například dcera moderátorky Ivy Kubelkové, slovenské prezidentky Zuzany Čaputové či hereček Jany Bernáškové a Sabiny Laurinové. O tomto novém trendu se rozpovídala hvězda přehlídkových mol Denisa Dvořáková, kterou redakce eXtra.cz vyzpovídala během vyhlášení vítězů soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022 pro Českou republiku. 

V nádherném prostředí pražského hotelu se uskutečnilo vyhlášení vítězů soutěže Schwarzkopf Elite Model Look 2022 pro Českou republiku. Těmi se stali Julia Krzywoń a Richard Reischig. Vítězové budou reprezentovat svou zemi na světovém finále, které se bude po patnácti letech konat v Praze, jak uvádí tisková zpráva, kterou má redakce eXtra.cz k dispozici.

Jako v předchozích ročnících se i tohoto vyhlášení zúčastnily topmodelky agentur Elite Prague a Elite Bratislava Eva Klímková (24), Michaela Kociánová (33) či Denisa Dvořáková (31), kterou redakce eXtra.cz na místě vyzpovídala.

Co by měla mít světová vítězka Elite Model Look?

Pokoru, chuť dělat tuhle práci, protože není určitě jednoduchá, i když si plno lidí myslí, že ano.

Vybavujete si své pocity, když jste na místě finalistky byla vy?

Sice už je to 16 let, ale ano, pamatuji si to. Samozřejmě jsem byla vyjukaná a myslím si, že to pro nás bylo mnohem těžší.

V čem?

Dnešní děvčata nebo i chlapci si ten svět modelingu dokážou lépe představit i díky sociálním médiím. Už vlastně vědí, co to fashion je. Já jsem se tomu ve 14 nebo 15 letech nějak extra nevěnovala, takže jsem o tom moc nevěděla. A hlavně za nás byl telefon jen k tomu zavolat mámě nebo do agentury (smích).

Co pro vás bylo ve vaší kariéře nejtěžší?

Pro mě bylo asi nejtěžší odletět do Singapuru na dva měsíce. Byla to moje první cesta. Bylo mi čerstvých 15 let a letěla jsem na celé léto. A hned jako další asi to, že jsem nemluvila pořádně anglicky, takže domluvit se ve světě nebylo úplně lehké.

Máte ještě v modelingu nějaký sen?

Teď se nechci úplně chválit, ale myslím si, že to nejlepší, co jsem mohla udělat, jsem již udělala. Mám za sebou focení s těmi nejlepšími fotografy, pro ty nejlepší časopisy a chození pro ty nejlepší návrháře. Jsou to hezké vzpomínky a myslím, si, že jsem udělala kus dobré práce. Teď jediné, co bych si přála, je, aby tato práce vydržela, a chtěla bych, aby byl modeling takový jako dřív.

Jak to myslíte? To se za tu dobu tolik změnil?

Změnil se dost, už jen díky sociálním sítím. Tam už vlastně je jedno, jakou práci jste v životě dělala, co jste jí dosáhla, co máte za sebou… Důležitější je, kolik máte followerů na Instagramu. Což mi připadá nefér vůči nám, které jsme si tu práci vydřely. Jako příklad - teď přijde dcera z nějaké významné rodiny a vlastně nám v uvozovkách sebere práci. Ale zase chápu návrháře a klienty, kteří potřebují tu značku nejvíce prodat. Koukají tedy na to, kolik lidí ty holky sleduje. (Pozn. red. - V poslední době rozjíždí svou modelingovou kariéru Natálie Jirásková, Valentýna Vojtková či Emma Čaputová, která se nedávno objevila na obálce časopisu Vogue Czechoslovakia, jak informoval server plus7dni.pluska.sk).

Zabrousíme trochu do vašeho soukromí. Je ve vašem životě nějaký muž?

Ano, mám přítele.

Doprovází vás někdy na focení?

Není důležité, aby se mnou cestoval. Bývám teď maximálně tři dny v týdnu pryč, pokud nejde o větší focení. Je právě hezké, že když jsem mimo domov, pak se na sebe víc těšíme.

Plánujete i rodinu?

Zatím ne, myslím, že máme ještě čas. Můj bratr ale už má dvě malé děti, takže mi to tak nahrazují.

Budete mít letos alespoň čas na dovolenou?

Příští týden jedu na festival do Varů na pár dní. Potom plánuji asi Řecko a chtěla bych poznat více Česko, takže bych třeba ráda jela na Moravu někam do sklípku a do Pece pod Sněžkou na kolo.

Ivan Mládek: Zdraví jde stranou. Budu koncertovat, dokud nechcípnu, říká

Související články

Další články

Nejnovější kauzy