Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Dcera krále z Pyšné princezny žije s jednou rukou: Druhá by mi překážela, tvrdí Veronika Rážová

Zdroj: profimedia.cz / archiv
+ Dalších 6 fotografií
život
Veronika Rážová (39) je nejmladší dcerou herce Vladimíra Ráže, který se lidem do paměti vryl jako král Miroslav ve známé filmové pohádce Pyšná princezna. Veronika se narodila v roce 1980 s postižením, nemá levou ruku, což bere obdivuhodně statečně a umí si ze svého hendikepu udělat legraci. Právě Veronika Rážová byla hostem talkshow Na kafeečko webu Lifee.cz, kterou moderuje herečka Miluše Bittnerová (43), a svěřila se nejen s tím, jak zvládá život s jednou rukou.

Vladimír Ráž patří mezi naše největší herecké legendy a jeho role krále Miroslava v Pyšné princezně je vskutku nezapomenutelná. Vladimír byl po všech stránkách džentlmen, profesionál, ale také velký milovník žen a záletník.

Vladimír Ráž byl třikrát ženatý. S první ženou, herečkou Alexandrou Myškovou, měl syna Martina. Jeho druhá žena byla Alena Vránová, se kterou se Vladimír seznámil během natáčení pohádky Pyšná princezna. Jiskra měla mezi nimi údajně přeskočit hned při první klapce.

S pohádkovou princeznou měl Vladimír Ráž dceru Markétu, ale ani přes nepřebernou lásku jejich vztah nevydržel. Jeho třetí ženou se stala vychovatelka Olga Hnátková, se kterou má herec dceru Veroniku Rážovou

Druhá ruka by mi překážela

Veronika se narodila pouze s jednou rukou a jak sama říká, druhá by jí už nyní byla na obtíž. "Táta mi dal do života několik poselství, třeba nikdy se nevzdávat. Já jsem takhle od narození, takže pro mě představa, že bych měla ještě jednu ruku navíc, je takové sci-fi. Už by mi vlastně překážela," říká s nadhledem a humorem sobě vlastním.

Půvabná Veronika dodnes čelí dotazům, jak se to vlastně stane, že se člověk narodí bez ruky. "Já nevím, já už si to nepamatuju. U mě to není genetická záležitost a vlastně se neví, proč mě to potkalo. Možná proto, abych byla jiná. Já ráda uklízím, uklízení je moje obsese. Takže si ráda u toho úklidu nacházím různé zlepšováky na to, aby podlaha byla dokonale zametená a pult perfektně utřený," pokračuje usměvavá Veronika.

Těsně před svou smrtí napsal Vladimír Ráž dceři Veronice dopis k jejím osmnáctinám. "V tom dopisu je jedna část, kterou opakuji synovi: Život ti bude klást spoustu překážek a bude ti dávat zkoušky. Žádná ale nesmí zaskočit tvé srdce ani tvou mysl. A já se tím snažím řídit a vždy, když mi něco přišlo nepřekonatelného, tak si říkám, že se člověk nesmí nechat zaskočit, že to musí překonat," dodala

Celou dojemnou zpověď Veroniky Rážové můžete vidět na Televizi Seznam

Související články

Další články