Trendy
válka na Ukrajině střelba v Praze Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Survivor 2024

Dcera komunikuje jen očima: Boj o život a neuvěřitelná síla rodiny

Ilustrační fotografie.
Zdroj: Profimedia
Tornádo na Moravě

Tornádo na jihu Moravy zasáhlo spoustu občanů. Mnohým vzalo domovy i živobytí a některým dokonce příbuzné. Irera Macková z Moravské Nové Vsi, která patřila k nejhůře zasaženým obcím, řeší v současnosti kromě zdevastovaného domu ještě svou čtrnáctiletou dceru. Ta zůstala v autobusu, který byl kompletně zdemolovaný tornádem, a nyní leží v kritickém stavu ve vídeňské nemocnici.

Tragická událost postihla rodinu Mackových z Moravské Nové Vsi. Nejen že přírodní živel zdemoloval jejich barák, ale jejich črnáctiletá dcera Silvie leží v kritickém stavu v nemocnici. V době, kdy řádilo tornádo, jela zrovna autobusem.

Vítr autobus odhodil třicet metrů daleko a totálně ho zdemoloval. Záchranáři objevili Silvii až po několika hodinách. Ležela ve tmě a museli ji transportovat do nemocnice ve Vídni. Na pomoc rodině se třemi dětmi je nyní zřízené konto na portálu Donio.cz.

Dcera komunikuje jen očima

„Dcera komunikuje jen očima, nesmí hýbat hlavou, má zlomené tři krční obratle. Ráno jsem přijela z Vídně, teď je tam její otec. Uvádí ji do umělého spánku, dostává silné léky proti bolesti,” popisuje Irena Macková podle webu iRozhlas.cz.

Maminka Irena dále popisuje, že nejhorší jsou dceřiny nohy. „Na jedné noze Silvince chybí tkáň, druhá je několikrát zlomená. To bude nejtěžší, aby se naučila znovu chodit, to je na dlouhé měsíce. Musíme udělat i bezbariérový přístup do domu,“ vysvětluje.

Rodina Mackových má kromě Silvie také osmnáctiletou Viktorii, která je studentkou gymnázia a zároveň se rok léčí s onkologickým onemocněním. Mají také čtyřletého syna Marka.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy