Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dcera Andrey Verešové slaví úspěch s hořkou pachutí: Zvítězili oba, Vanessa ale dostala méně peněz

Dcera Andrey Verešové slaví úspěch s hořkou pachutí: Zvítězili oba, Vanessa ale dostala méně peněz
Zdroj: archiv Andrey Verešové / Czechsnowboarding
+ Dalších 11 fotografií
je to fér?
Spousta lidí by očekávalo, že dcera modelky Andrey Verešové (39) Vanessa (13), půjde v šlépějích svojí maminky. Jenomže mladé slečně světla reflektorů a módní přehlídky nic neříkají a raději se věnuje sportu. Vanessa Volopichová již před časem slavila svůj první úspěch ve snowboardcrossu a nyní se stala mistryní České republiky ve freestyle snowboardingu. Na prvním místě se společně s Vanessou umístil patnáctiletý Jakub, který dostal ale mnohem větší peněžní odměnu než Vanessa. To rozzuřilo spoustu lidí nejenom na sociálních sítích.

Vanessa Volopichová k překvapení všech neválí na přehlídkových molech, ale na snowboardu. Před měsícem vybojovala na karlovarské Zimní olympiádě dětí a mládeže zlato ve snowboardcrossu.

„Závod byl super. Dobrá atmosféra. Jsem ráda, že to takhle dopadlo. V poslední jízdě jsem měla nějaké problémy, ale nakonec jsem to zvládla. Po postupu do finále jsem začala věřit, že bych mohla vyhrát,“ řekla dcera Andrey Verešové (39) webu olympic.cz.

Nyní nadějná sportovkyně vyhrála mistrovství České republiky ve freestyle snowboardingu stejně jako o dva roky starší chlapec. Za stejné umístění ale oba dva dostali rozdílné peníze. Zatímco odměna Vanessy činila dva a půl tisíce korun, tak chlapec dostal šest tisíc korun.

Organizátoři se ale hájí tím, že rozdílné ceny jsou dané historicky. „Novými mistry České Republiky ve freestyle snowboardingu v disciplíně slopestyle pro rok 2020 se před několika minutami stali patnáctiletý Kuba Horneš a teprve třináctiletá Vanessa Volopichová! Gratulujeme,“ napsala na sociální sítě česká sportovní organizace Czechsnowboarding a lidé začali dávat jasně najevo svůj nesouhlas.

„Není první místo jako první místo. Oba se umístili na prvním místě, přesto má Vanessa mnohem menší finanční odměnu. Asi jenom proto, že je holka. Holky mají přece být u plotny, a ne se koukat na nějakou Ester Ledeckou a Evu Samkovou, že jo. Pane pořadateli, měl byste se stydět," zní jeden z rozhořčených komentářů lidí.

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy