Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Dávno tam měly být kamery: Starosta Sedlčan vysvětlil, proč bitkařské hřiště nehlídají

Dávno tam měly být kamery: Starosta Sedlčan vysvětlil, proč bitkařské hřiště nehlídají
Zdroj: archiv
+ Dalších 15 fotografií
Máme odpovědi!
Brutální mlácení Petra starším Ondřejem na hřišti v Sedlčanech otřáslo Českem. Útok zaznamenalo jedno z přítomných dětí na mobilní telefon. Místní přitom vědí, že prostranství měly už delší dobu hlídat bezpečnostní kamery. Proč tam ještě nejsou? Na to jsme se zeptali starosty středočeského města, který promluvil i o řešení konzumace alkoholu a dalších návykových látek mladistvými.

Ze surového útoku nemusel Petr podle odborníků vyváznout živý. Na sedlčanském hřišti v ulici Na Potůčku ho brutálně zmlátil starší Ondřej, Petr si odnesl otřes mozku a zranění břicha. A místní se ptají: proč tam stále nejsou kamery, které město slibovalo?

"Ten důvod je v podstatě jediný. S firmou, která pro nás servis a instalaci nových kamer zajišťuje, jsme byli dohodnuti na provedení v letošním roce. Ale prostě ještě tuto zakázku nedodala," řekl eXtra.cz starosta Miroslav Hölzel (za ODS).

Zároveň ubezpečil, že dohlédne na dodání kamer ještě v letošním roce. "Jsme dohodnuti na letošní rok, takže určitě ve třetím čtvrtletí to dodáno být musí. I v souladu s tím, co se odehrálo, to budu požadovat," dodal Hölzel.

VÍCE O BRUTÁLNÍM NAPADENÍ V SEDLČANECH:

Opilé děti v Sedlčanech

Sedlčany se kromě násilí mezi dětmi potýkají i s dalším problémem. Ve městě je veřejným tajemstvím, že nezletilí konzumují na určitých místech alkohol i jiné návykové látky. Docházet k tomu má v blízkosti softballového hřiště poblíž tamějšího gymnázia nebo u obchodu s potravinami. Hölzel tvrdí, že město tento problém aktivně řeší.

"Kontroly těchto lokalit probíhají pravidelně, některé lokality jsou ošetřeny i vyhláškou se zákazem konzumace alkoholu na veřejném prostranství. Městská policie to řeší průběžně, bohužel někdy ta průkaznost je špatná, přestupkové řízení je většinou zastaveno pro nedostatek prokazatelných důkazů, kdy není zajištěn vzorek zkonzumovaného nápoje," uvedl starosta.

Obyvatelé Sedlčan doufají, že město podnikne kromě instalace kamer i další kroky, které zabrání podobným incidentům. Snad se tak tedy stane.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy