Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

David Žbirka se potatil: Je úspěšný muzikant a tátovi Mekymu točil klipy

David Žbirka se potatil, hraje na bicí a točí klipy
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 14 fotografií
Rodina

Miro Žbirka (†69) byl otcem tří děti, pouze jedno se ale potatilo a působí v hudební branži. Mekyho jediný syn David (26) je bubeník a zároveň režisér. Talentovaný muzikant měl na starosti například řadu hudebních videoklipů svého otce. 

Říká se, že jablko nepadá daleko od ostromu. V případě Davida Žbirky to platí dvojnásob. Po svém tátovi Mekym Žbirkovi totiž podědil hudební talent. David se věnuje muzice odmala, narozdíl od otce, který zpíval a hrál na kytaru, si ale syn zamiloval bicí.

Nechtěl se ale ubírat jen jedním směrem, a tak vystudoval film a televizní produkci v Londýně. V britské metropoli žije dodnes. Škola Davida bavila a našel díky ní zajímavé uplatnění. Začal totiž natáčet hudební videoklipy. Cenné zkušenosti přitom sbíral přímo u svého táty.

Mekymu pomohl například natočit videoklip k singlu Dievča, na kterém spolupracoval se synem Lucie Bílé Filipem. Do práce tehdy zapojil i své spolužáky z katedry Art & Fashion Middlesex University, kterou vystudoval ještě před filmem a televizní produkcí. "Plnil jsem příkazy režiséra poctivě a zodpovědně. I když je to můj syn. Režiséra musí poslouchat přece všichni," přiznal Žbirka, že svému synovi při natáčení neodmlouval.

Turné po Austrálii

David ale nezapomíná ani na svou hudební tvorbu. V minulosti vystupoval pod uměleckým jménem Sean David Baker a jako bubeník působil v kapele Up Against It. V roce 2019 se pak se skupinami Dope Lemon a Greta Van Fleet zúčastnil turné po Austrálii. "Syn mě nepřestává překvapovat. Je poprvé na turné po Austrálii," pochlubil se tehdy pyšný táta na Facebooku.

Kromě Davida měl Meky ještě dcery Denisu a Lindu. Ani jedna ale nepůsobí v hudební branži. Například Linda si s otcem čas od času zazpívala, sama ale přiznala, že jeho tóniny nezdědila. Momentálně tedy pečuje o děti v mateřské škole.

Související články

Další články