Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

David Žbirka (26) poprvé od smrti Mekyho promluvil: Včera mi umřel táta...

Miro Žbirka: Syn David tátovi poslal dojemný vzkaz do nebe
Zdroj: Se souhlasem Davida Žbirky
+ Další 3 fotografie
Smrt

David Žbirka (26), syn legendárního Mekyho (†69), poslal svému zesnulému tátovi skze sociální sítě vzkaz do nebe. Zpěvák, který prohrál boj se zápalem plic, po sobě zanechal krásnou manželku, tři děti a rozsáhlou hudební tvorbu.

Včera mi umřel táta

"Včera jsem přišel o tátu," zahájil svou zpověď na sociálních sítích syn Mira Žbirky, šestadvacetiletý David. Rozhodl se prolomit mlčení a poslat tátovi, který podlehl zápalu plic, dojemný vzkaz do nebe.

"Nikdo mě v životě neinspiroval víc než on. Pravá legenda v každém slova smyslu. Slova nedokážou vyjádřit, jak moc mi bude chybět, takže jsem vytvořil playlist plný mých nejoblíbenějších písniček od něj, abych si ho jimi mohl připomínat. Budu tě milovat navždy, táto. Odpočívej v pokoji," popřál tátovi David. V playlistu, který pro tátu, sebe i fanoušky vytvořil, jsou hity jako Empatia, Vzpomínky nebo Len s ňou.

Fanoušci přejí Davidovi hodně sil

A synovi slavného zpěváka okamžitě začali přát i fanoušci hodně sil. "Upřímnou soustrast, Davide, tvůj táta byl a bude milován, já věřím, že byl a je tvým vzorem zrovna jako hromadě lidí, co ho milovali, zbožňovali, nesmírně si ho vážili a uznávali jako fajn člověka a fenomén v oblasti hudby," stálo třeba v jednom ze vzkazů podpory.

David Žbirka podědil po tátovi hudební talent, muzice se jmenuje odmala, hraje na bicí. Kromě toho se živí jako režisér. Mekymu pomohl natočit hned několik videoklipů. Meky po sobě zanechal ještě dcery Denisu a Lindu a manželku Kateřinu.


Související články

Další články