Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

David Suchet o životě s Herculem Poirotem: Podobného chlapíka měl herec v rodině

Zdroj: David Suchet
+ Další 2 fotografie
David Suchet
Davidu Suchetovi, který po 25 let propůjčoval tvář skvělému detektivu Herculovi Poirotovi, říkají ve Velké Británii národní poklad. Kromě herectví má však Suchet i jiného koníčka, jemuž zasvětil život – fotografování.

David Suchet je už padesát let stálicí britských divadelních prken i televize a filmového plátna. Když byl však mladý, tak si vůbec nedokázal představit, že by mohl mít tak pohádkovou kariéru. „Myslím, že na začátku mé kariéry by za mě nikdo nedal ani zlámanou grešli. Jen se na mě podívejte: malý, podsaditý, s mírnou nadváhou, hlubokým hlasem, vznětlivý, tmavovlasý, s olivovou pletí – sotva typický Angličan.“

Vzpomínky na dědečka

Zahrál si jak v Shakespearovi, tak v Oscaru Wildeovi, hrál v seriálech Oppenheimer i Pán času a objevil se ve hrách Harolda Pintera či Terence Rattigana. Po celou dobu své působivé kariéry měl tento mimořádný herec po ruce fotoaparát a snažil se zachytit a zdokumentovat svůj život.

Největší slávu mu však přinesla role úžasného Hercula Poirota, který připomíná Suchetovi dědečka. „Děda na jedné fotografii vypadá úplně jako Poirot bez knírku. Existují mezi nimi pozoruhodné paralely. Tento drobný mužík s hůlkou a v pečlivě zapnutém saku à la Poirot si získal pověst jednoho z nejlépe oblékaných mužů v Kapském Městě. Byl také velký puntičkář, neustále si myl ruce a potíral si je kolínskou. Na co však sáhl, to se mu dařilo,“ píše David Suchet ve své knize Za objektivem.

Svět očima Davida Sucheta

V knize Za objektivem s podtitulem Můj život vypráví Suchet o dětství v Londýně a o lásce k tomuto městu, o svých židovských kořenech a o tom, jak ovlivnily jeho kariéru, o důležitosti své víry, o své lásce k focení a k hudbě – a samozřejmě také o svém herectví.

Ohlíží se za svojí výjimečnou životní dráhou, předkládá čtenáři úvahy o tom, jak se za tu dobu změnil zábavní průmysl, otevřeně hovoří o svých vrcholných obdobích i pádech, v neposlední řadě ale i o tom, jak by si přál, aby na něj lidé vzpomínali. A samozřejmě píše i o svém životě po Poirotovi a o důvodech, proč mu tento výstřední belgický detektiv stále tolik chybí.

„Chci, aby mě čtenáři poznali jako člověka; chci, aby se podívali na svět mýma očima. Až pochopíte, jak vidím svět – na co se David Suchet rád dívá? Co dokáže Davida Sucheta dojmout či rozesmát? Až uvidíte svět zpoza objektivu, zpoza mého objektivu, tak mě opravdu poznáte,“ říká Suchet.

Související články

Další články