Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Vít Starý koronavirus Počasí Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

David Rath si začne odpykávat trest: Do vězení musí nastoupit nejpozději do pondělí

nástup do vězení
Někdejší hejtman Středočeského kraje za ČSSD David Rath (53) si brzy začne odpykávat sedmiletý trest, který mu pravomocně udělil Vrchní soud v Praze. Do ruzyňské věznice by měl nastoupit v pondělí.

Bývalý hejtman Středočeského kraje za ČSSD David Rath by měl během pondělního dne nastoupit k výkonu trestu. K sedmi letům za mřížemi byl pravomocně odsouzen Vrchním soudem v Praze.

Do vězení byl poslán za korupci při zadávání tendru na rekonstrukci zámku Buštěhrad na Kladensku. Výzvu k nástupu do věznice Rath obdržel neobvyklým způsobem. Donesli mu ji osobně tři policisté v civilu. Rath to považuje za nestandardní a nepřiměřeně rychlé. „Rozsudek byl doručen na soud 28. září a už 1. října mi výzvu přinesla skupina policistů v civilu,“ stěžoval si Rath v rozhovoru pro server irozhlas.cz.

Krajský soud v Praze ovšem trvá na tom, že se jedná o běžný postup. Pětidenní lhůta k nástupu do výkonu trestu se určuje i u ostatních případů a doručení výzvy také proběhlo v souladu s trestním řádem.

Související články

Další články