Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Počasí Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

David Rath je vinen, soud ho podruhé potrestal: Dostal 8,5 roku ve vězení

David Rath je vinen, potvrdil soud.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
Bývalý poslanec a hejtman Středočeského kraje David Rath byl podruhé uznán vinným ve věci ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků. Rozhodnutí padlo bezmála tři roky od prvního rozsudku, kdy Ratha soud poslal na 8,5 let do vězení. I tentokrát mu vyměřili stejně dlouhý trest.

První trest pro Davida Ratha zrušil Vrchní soud v Praze kvůli odposlechům. Ve středu ráno ale krajský soud v Praze uznal exposlance a bývalého hejtmana Středočeského kraje vinným podruhé.

Žalobce žádal za ovlivňování veřejných zakázek a přijímání úplatků až 9 let ve vězení. Nakonec ho soud do vězení poslal opět na 8,5 roku. Rozsudek není pravomocný a může se proti němu odvolat.

Rath se k soudu ve středu osobně nedostavil. O jeho výsledku věděl už předem. „Podle toho, co víme, je to rozhodnuto stejně jako před třemi lety. Bude zopakován rozsudek v identických intencích. Maximálně se to bude lišit jen kosmeticky,“ uvedl David Rath pro iRozhlas.cz.

Související články

Další články