Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

David Duchovny z Akt X slaví narozeniny: Závislost na sexu ho dohnala do blázince

Zdroj: Profimedia.cz, archiv
+ Dalších 8 fotografií
Všechno nejlepší
David Duchovny (59) alias agent Fox Mulder z Akt X slaví devětapadesáté narozeniny. Americký herec za sebou má bouřlivou minulost, kvůli závislosti na sexu se nechal zavřít do blázince. Sliboval si od toho záchranu manželství, ale drahá polovička Téa Leoni (53) mu nakonec stejně dala košem.

Jméno David Duchovny (59) je pro některé možná velkou neznámou, agenta Foxe Muldera z Akt X ale znají snad všichni. Duchovny ho ztvárňoval dlouhých osm let a dnes slaví už devětapadesáté narozeniny. Ten čas ale letí.

Od první klapky legendárního seriálu uplynulo už 26 let a promítlo se to i do Duchovného tváře. Muldera přestal hrát rok před skončením Akt X a v roce 2007 slavil úspěch v dalším seriálu Californication, kde si zahrál sukničkářského spisovatele Hanka Moodyho.

Tahle role byla doslova osudová, protože už o rok později na Duchovného praskly sexuální skandály. Herec bojoval a dost možná stále bojuje se závislostí na sexu, kvůli které se nechal zavřít do psychiatrické léčebny. "Dobrovolně jsem nastoupil do tohoto zařízení, abych se léčil ze závislosti na sexu. Žádám vás, abyste respektovali soukromí mé ženy a mých dětí, protože s tímto problémem bojujeme jako rodina," vzkazoval tehdy Duchovny.

Jenomže záchrana manželství se bohužel nekonala. Manželka a rovněž herečka Téa Leoni (53) mu dala v roce 2014 košem a dvojice se rozvedla. Mají spolu dceru Madelaine West (20) a syna Kyda Millera (17), takže se stále vídají.

Zatímco na filmovém poli si Duchovny od roku 2013 neškrtl, stále se mu daří na tom seriálovém. Jako agent Mulder v Aktách X se vrátil v letech 2016 a 2018, objevil se i v oblíbeném seriálu Městečko Twin Peaks.

A jestli se zbavil posedlostí sexem? To ví jenom on sám.

Související články

Další články