Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

David Bowie si v novém albu předpověděl vlastní smrt! Deska vyšla 2 dny před jeho úmrtím

David byl vizionář. Tušil svůj vlastní skon?
Zdroj: Instagram, Profimedia
+ Další 2 fotografie
David Bowie podlehl dva dny po svých narozeninách a vydání nového alba rakovině. Až teď fanouškům dochází, jak depresivní songy nová deska obsahuje. Svými smutnými texty odkazoval na svůj zdravotní stav, a jak to vypadá, tak věděl, že brzy přijde jeho konec.

Měla to být hudební událost roku. David Bowie vydal desku Blackstar. A to rovnou na svoje narozeniny. Tohle album mělo pokrýt celou jeho dosavadní hudební kariéru a kritici nešetřili slávou. Opravdu se ukázalo, jaký je David geniální skladatel a muzikant. Všichni se těšili na turné provázané s novou deskou, ale místo radosti přišel šok.

David dva dny po vydání Blackstar zemřel. Osmnáct měsíců bojoval s rakovinou a na hranici sedmdesátky mu došly síly. Fanoušci si uvědomili, že temné poselství je už obsaženo v jeho desce. Předpověděl si kultovní zpěvák svůj konec?

V písni I Can't Give Everything Away zpívá o tom, jak ví, že „něco je velmi špatně“. O vyprázdněném srdci, lebkách na botách.

Ještě depresivnější je písnička Lazarus.

„Podívej se sem, člověče, jsem v nebezpečí… Už nemám nic, co bych mohl ztratit… V mozku mám jenom vír…“

V songu Blackstar se už o smrti mluví přímo:

„Něco se stalo v den, kdy zemřel… Někdo ho zastoupil a odvážně plakal… Jsem černá hvězda, jsem hvězda hvězdy, jsem černá hvězda…

Tohle vážně nejsou moc optimistické písničky.

Související články

Další články