Populární aplikace WhatsApp byla zneužita k podvodu. V současné době se tímto komunikačním programem šíří vcelku přesvědčivý vir, který má za cíl jediné: připravit lidi o co nejvíce peněz. Zpráva je lákavá. Snaží se vám namluvit, že odesílatel dostal zdarma kupóny do supermarketů a chce se o ně s vámi také podělit.

Pro tento podvod byly zneužity dva obchodní řetězce, a to Albert a Tesco. Oba dva řetězce již informovaly nakupující na facebookové stránce, že se jedná o podvod. Pokud naletíte a otevřete odkaz, objeví se vám lákavá nabídka v podobě kuponu do zmiňovaných supermarketů v hodnotě 2500 korun.

Poté se musíte proklikat třemi otázkami a je úplně jedno, jak na ně odpovíte. Na konci se dozvíte, že tuto zprávu musíte přeposlat dalším patnácti lidem přes WhatsApp, abyste kupon dostali. Dole vyskakují reakce dalších nadšených lidí, kteří právě vyhráli kupón. Jedná se ale o falešné profily.

Pokud na odkaz kliknete přes svůj mobil, stránka si chce ověřit, že jste opravdu člověk a vy tudíž musíte vyplnit své telefonní číslo. Kdybyste si ale přečetli obchodní podmínky, tak se dozvíte, že souhlasíte s tím, že budete odebírat placené soutěžní SMS zprávy v ceně 99 Kč za zprávu. Tyto částky vám jsou přičítány k účtu za telefon nebo odečítány od kreditu. Platit bude tak dlouho, dokud sami nepošlete zprávu, kterou byste odběr odhlásili.