Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Dav v Brně lynčoval řidiče, ale za sražení kočárku s holčičkou (2) mohla totálně opilá babička (44)

KREV V BRNĚ
Na ten případ si možná pamatujete. Loni v Brně v lokalitě zvané Bronx srazil řidič ženu s dítětem. Pak se pokusil z místa incidentu rychle zmizet. Dav ho ale dostihl a začal lynčovat. Nyní soud rozhodl, že za nehodu může opilá babička, která do vozovky vlezla zcela bez rozmyslu.

V Brně v nechvalně proslulé lokalitě Bronx plály loni v únoru velké emoce. Řidič zde v Bratislavské ulici srazil ženu (44 let), která v kočárku vezla dvouletou vnučku. Holčička měla po srážce rozdrcenou pravou ledvinu s krvácením a lehký otok mozku s otřesem mozku. Dívka bude mít bohužel trvalé následky.

Řidič se pokusil od nehody zmizet. Dav si ho ale našel a začal ho lynčovat. Rozzuření lidé si mysleli, že za nehodu může řidičova nepozornost. Jenže podle soudu nehodu zavinila opilá babička, která nečekaně vstoupila do vozovky, když vyšla zpoza řady zaparkovaných aut. Za své počínání nyní dostala podmínku.

„Trestním příkazem byla obviněná shledána vinnou pro přečin těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, kdy jí byl uložen trest odnětí svobody v trvání osmi měsíců s podmíněným odkladem na zkušební dobu v trvání dvou roků,“ informovala web idnes.cz mluvčí Městského soudu v Brně Petra Hovorková.

Žena má navíc rovněž uhradit 150 tisíc korun zdravotní pojišťovně. Podle informací webu idnes.cz jí lékaři naměřili 2,15 promile alkoholu v krvi. Web idnes.cz také cituje bývalého radního městské části Brno-střed Davida Oplatka, který v lokalitě bydlí. Ten uvedl, že napadený řidič i lynčující dav patří k romské komunitě.

Rozhodnutí soudu je pravomocné, žena proti trestnímu příkazu nepodala odpor.

Související články

Další články