Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Ďatelinka o zápase s Vémolou: Karlosi, znám tvé slabé stránky!

Milan Ďatelinka se utká s Karlosem Vémolou o titul šampiona střední váhy.
Zdroj: Archiv M. Ďatelinka / Oktagon / koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
rozhovor
MMA zápasník a velký slovenský talent Milan Ďatelinka (25) si odnesl z Oktagonu již osm vítězství. Tentokrát se utká v hlavním zápase Oktagonu 22 s Karlosem Vémolou (35) o titul střední váhy. Milan Ďatelinka Karlosovi vítězství rozhodně zadarmo nedá, zná své silné i Karlosovy slabé stránky, čehož má v plánu využít. Pár dní před očekávaným zápasem prozradil Ďatelinka v rozhovoru, jak se aktuálně cítí, v čem bude dominovat, jak zvládá mediální tlak, jež ho měl dle slov Karlose užírat, ale také prozradil, proč jeho partnerka nebude velký turnaj sledovat.

Nabitý turnaj Oktagon 22 bude probíhat v sobotu 27. března. V hlavním zápase o titul střední váhy se utká slovenský talent Milan Ďatelinka se zkušeným Karlosem Terminátorem Vémolou, jenž titul musí opět obhájit. Milan Ďatelinka má za sebou v Oktagonu již osm vítězství a Karlosovi nenechá titul zadarmo.

Základní otázka, Milane, máte pár dní před zápasem, jak se aktuálně cítíte?

Po mentální stránce se cítím skvěle, po té fyzické je to poměrně horší. Mám před vážením a jsem v procesu odvodňování a shazování, takže mám tvrdou dietu a dost jsem již omezil i příjem vody. Sice to není aktuálně nejlepší, ale je to jen dočasný stav do vážení, po vážení naberu opět síl a budu se cítit opět skvěle. Pak se budu soustředit už jenom na zápas.

Je pro vás souboj s Karlosem skutečně takový "užíravý" tlak, jak mediální či osobní, který Karlos zmiňoval, že pro vás může být náročný?

Je to tlak, ale není to až takový nápor, který popisoval Karlos. To, že mě osloví média, vnímám jako klady pro moje zviditelnění, ale jinak ten mediální nápor nijak neprožívám. Cítím stejný tlak jako před každým mým zápasem, takže si myslím, že to mám v hlavě dobře nastavené.

Jaké si myslíte, že máte nad Karlosem výhody, kde je jeho slabé místo a naopak, v čem je oproti vám silný?

Všichni vědí, že moje nejsilnější stránka proti Karlosovi je boj v postoji, a naopak moje slabá pak Karlosův boj na zemi, to je jeho nejsilnější stránka, čehož jsem si vědom nejen já, ale všichni, kteří tento sport sledují. Já budu dominovat v postoji, ale jakmile se boj přesune na zem, tak bude dominovat on.

Jak zápasy prožívá vaše partnerka? Pomáhá vám s přípravou?

Partnerka je velkou oporou, pomáhá mi a podporuje mě, jak se dá, za což jsem velmi vděčný. Protože teď ale čekáme miminko, tak zápas nebude sledovat, aby se příliš nestresovala, ač i tak bude určitě ve stresu. Zápas ale jako takový sledovat nebude a počká si, dokud jí výsledek neprozradí rodiče nebo známí.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy