Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 MS v hokeji 2024 Survivor 2024 - aktuálně

Datel z Like House dluží miliony: Z jejich splácení se snaží vykroutit jak žížala

Datel z Like House dluží miliony: Z jejich splácení se snaží vykroutit jak žížala
Zdroj: Se souhlasem Marka Valáška
+ Další 2 fotografie
Podvod

Influencer z Like House Marek Valášek známý pod přezdívkou Datel se topí v problémech. Vyšlo najevo, že jeho dluhy čítají zhruba dva miliony korun. Aby je Marek nemusel splácet, dopouští se nekalých praktik, které mohou být považovány za trestnou činnost.

Marek Valášek se topí v dluzích

Značkové oblečení, merch, auta, jedno selfíčko za druhým, na kterých luxus střídá luxus. Nejeden z fanoušků mladému Markovi Valáškovi jeho okázalý životní styl záviděl. Vždyť má vše, na co si vzpomene! Zdání ale klame a lhát se nevyplácí. Influencer, který se prezentuje pod přezdívkou Datel, je totiž v insolvenci. Přihlásit se do ní měl dobrovolně. A není divu.

Marek totiž dluží kolem dvou milionů korun, protože podle všeho neodváděl daně z peněz vydělaných na YouTube a sociálních sítích, které ho živí. Influencer si neměl platit ani sociální a zdravotní pojištění a ano navíc řekl nejedné půjčce. To ho teď dohnalo. Kde najednou sehnat dva miliony korun na zaplacení všech dluhů, které si za ta léta nadělal?

Snaží se influencer obrat stát?

Markovo řešení zavání tím, že se pokouší "očůrat" stát. Ve veřejně dostupných dokumentech totiž tvrdí, že nedisponuje žádným majetkem. Co ale jeho auto a technika, kterou využívá na natáčení? Všechno to značkové oblečení a další luxus, kterým se chlubí na Instagramu? Markovu tvrzení uvěří jen málokdo a je tedy možné, že například Datlovo auto bude mít oficiálně jiného majitele, než je tomu ve skutečnosti...

Marek se navíc v únoru nechal zaměstnat u firmy BrickCon, která se podle webovek Datelmarek.cz stará o prodej youtuberova merche. Firma mu má vyplácet 15 500 korun měsíčně, což je jen o 300 korun více, než činí minimální mzda. Těžko uvěřit tomu, že by byl toto Markův jediný příjem, vždyť je právě na televizních obrazovkách a peníze mu vydělávají i sociální sítě.

Je tedy možné, že se Datel domnívá, že bude 60 měsíců splácet necelé 4 tisíce korun měsíčně a soud ho po pěti letech od zbytku dluhů osvobodí. Podle smlouvy s firmou BrickCon by měl navíc chodit každý den do práce; místo toho si ale užívá s dalšími influencery ve vile Like House...

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy