Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Datel v problémech: Zadlužený Marek Valášek musí soudu vysvětlit statisíce příjmů z Clash of the Stars

Marek Valášek měl svůj první MMA zápas.
Zdroj: Se souhlasem Marka Valáška.
+ Další 3 fotografie
GLOSA

Jak redakce eXtra.cz již informovala, influencer Marek Valášek (24) alias Datel je sice kvůli vysokým dluhům v insolvenci, žije si ale nad poměry a to mnohé rozčiluje. Nyní získal novou soudkyni a ta zkoumání jeho života vzala vážně. Zjišťuje, jestli nekrátí věřitele tím, že by zakryl údajné obrovské příjmy ze zápasů Clash of Stars. S informací přišly weby Antiyoutuber.cz a eXtra.cz.

Přihlášené pohledávky do oddlužení hvězdy sociálních sítí a Like House Marka Valáška byly ve výši 2,4 milionu korun. Z nich věřitelé uvidí zpět jen pár procent. Už kvůli tomu, že influencer s velkým počtem podporovatelů údajně pobírá jen minimální mzdu. Dokonce mu několik tisíc musí posílat matka, aby podmínky pro oddlužení vůbec splnil. Jeho kolegové přitom vydělávají statisíce měsíčně jen na Instagramu, o zápasech ani nemluvě.

Možná nyní ale narazil.

Zápasy influencerů Clash of the Stars jsou natolik bizarní záležitostí, že mají obrovskou sledovanost. A účastníci si mohou přijít na opravdu vysoké peníze. Podle řady zdrojů jde o statisíce a není důvod si myslet, že Marek Valášek, který zápasil již dvakrát a popere se i potřetí, by to měl mít jinak.

„Zákulisní informace tvrdí, že za jeden zápas má obdržet 300 tisíc korun, které posléze nejsou odváděny do probíhajícího insolvenčního řízení. Tím dochází k porušení podmínek, celá věc by se měla dostat před soud, tvrdil již před časem zdroj redakce eXtra.cz.

Informaci o stejné částce, kterou měl Datel utržit za jeden zápas, přinesl již dříve i web Expres.cz.

Podmínky oddlužení

Ze souhlasu s oddlužením vyplývá toto:

Soud ukládá dlužníku, aby: …. „majetek, který dlužník neuvedl v seznamu majetku, ač tuto povinnost měl, je povinen vydat insolvenčnímu správci ke zpeněžení a výtěžek, stejně jako jiné své mimořádné příjmy… použít k mimořádným splátkám nad rámec splátkového kalendáře (§ 412 odst. 1 písm. b) Insolvenčního zákona).“

Soud začal pátrat

Soud se dosud podezřeními nezabýval, to se ale změnilo 4. července, kdy jakýsi Eliáš Sadek zaslal justici upozornění, že by nepřiznáním výdělku ze zápasů mohlo dojít k porušení podmínek insolvence. Hned nato byla z důvodu nemoci původní soudkyně Datlovi přiznaná nová, která mu okamžitě nařídila, aby se k věci rychle vyjádřil.

Ve středu 9. 8. mladík požádal soud o čtrnáctidenní prodloužení lhůty kvůli dovoleným v Clash of the Stars.

Že by Marek Valášek zápasil zdarma nebo třeba za párek a zmrzlinu ​(takhle ostatně v insolvenci obhajoval účast v Like House, prý tam účinkoval pouze za stravu), je vysoce nepravděpodobné. Otázkou ale zůstává, jestli ho vedení organizace takzvaně „podrží“, nebo co se od něj soud dozví. Dosud totiž na výzvu neodpovědělo. A to ani insolvenčnímu správci.

„Samozřejmě máme nějaké smlouvy s účinkujícími, ale částky, které dostávají, to jsou interní informace. K takovým věcem se nevyjadřujeme, jsou důvěrné,“ uvedl pro eXtra.cz v době psaní prvního článku spolupromotér Jakub Jira.

Jeho kolega byl ale před časem sdílnější a de facto potvrzuje slušné výdělky svých „oveček“, přičemž Valášek patří k těm zdaleka nejdůležitějším.

„Naši kluci a holky jsou prostě známější, mají větší pozornost, a tím pádem se s tím mohou vázat i zajímavější finanční odměny,“ vysvětlil Expres.cz před časem další promotér Clash of the Stars Tomáš Linh Le Sy, který ale konkrétní částky svých bojovníků odmítl komentovat.

Je možné, že se oficiálně Marek bije zadarmo a peníze se posílají někomu jinému. Nebo je vše úplně jinak? A dozvíme se někdy úplnou pravdu? Jak daleko soud zajde, aby potvrdil či vyvrátil podezření?

Reakce Valáška

Sám Marek se příliš nevzrušuje tím, co se děje nebo píše.

„K těm věcem se nebudu vůbec vyjadřovat. Co se šíří na internetu, většinou bývají lži… Ať si každý říká, co chce, já se k tomu ale vůbec nevyjadřuju,“ reagoval pro eXtra.cz koncem června.

Zprávu o posunu v insolvenci přinesl také web Antiyoutuber.cz, redakce eXtra.cz na to ale přišla na základě vlastních zdrojů.

Tajný vztah Kristýny a Andreje z Big Brothera. Znali se ještě před show

Související články

Další články

Nejnovější kauzy