Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci eXtra na Ukrajině Oktagon 54 Survivor 2024

Datel lhal u soudu. Tvrdil, že za Clash dostal jen 90 tisíc korun, organizace mu přitom vyplatila miliony

Marek Valášek alias Datel musel k soudu kvůli svému chování ohledně dluhů.
Zdroj: Renata Bušková/eXtra.cz
+ Dalších 7 fotografií
SKANDÁL

Tak dlouho se fabuluje, až pravda vyjde najevo… Tak to aspoň působí v případu insolvence Marka Datla Valáška (25), který soudu humorně tvrdil, že za tři mače v Clash of the Stars dostane jen směšné drobné, 90 tisíc korun. Jenže podle informací eXtra.cz organizace nyní soudu předložila smlouvy, které dokazují, že ve skutečnosti za jeho účast vysolila dva miliony.

Marek Datel Valášek: Proč mu nevěří justice

Marek Valášek se momentálně snaží zvrátit zrušení insolvence. Tu mu soudkyně zařízla jinými slovy kvůli tomu, že mu nevěří. Prý je divné, aby tak mladý, zdravý a silný chlap bral papírově jen minimální mzdu, když by si rukama na stavbě vydělal násobky.

Soudkyni se zkrátka zdá, že Valášek po celou dobu trvání oddlužení, kterým stát dává možnost dosud finančně nezodpovědným lidem postavit se znovu na nohy, dělal všechno pro to, aby v insolvenci zaplatil absolutní minimum. Jeho povinností je přitom zaplatit úplné maximum možného. Valášek s tím nesouhlasí a už se proti rozhodnutí odvolal k Vrchnímu soudu.

Nové zjištění: Mluvil o 90 tisících, Clash of the Stars vyplatila 2 miliony

Hřebíčkem do pomyslné rakve jeho důvěryhodnosti může být nové zjištění. Na výzvu soudkyně totiž v úterý soudu organizace Clash of the Stars poslala přehled veškerých smluv, které měla uzavřené v souvislosti s Datlem. Celkem za spolupráci se svou největší hvězdou měla zaplatit přes dva miliony korun.

Papírově je neuzavřela s ním, ale s firmami, které vlastní jeho zaměstnavatel, který mu podle soudkyně neplatil ani mzdu v zákonné výši. Čistě teoreticky se tedy opravdu může jednat o to, že ho tyto firmy vezmou na hůl a místo dvou zinkasovaných milionů mu dají jen 90 tisíc.


Chtěl někdo krátit splátky?

Jenže i to budí podezření, protože všechny částky i smlouvy se zařizovaly již v insolvenci a Valášek měl ze zákona povinnost učinit vše pro to, aby uspokojil své věřitele. Pokud s Clash of the Stars nejednal přímo, ale přes zprostředkovatele, od kterých má dostat ani ne dvacetinu získaných peněz, může to vnímat tak, že ve skutečnosti šlo o odklon financí.

Marek Valášek o svém zatím posledním zápase:


Valáškovi nevěří nejen soud, ale ani široká veřejnost. Přes milionové dluhy jezdí na drahé a luxusní dovolené, kupuje si nejdražší telefony a ani v módě nijak nestrádá. Na nic z toho by neměl, kdyby mu zbývalo opravdu jen pár stovek, jak tvrdí soudu. Vše ale hází na svou přítelkyní, od které se tento mladík plný sil podle svých slov nestydí nechat se živit…

Související články

Další články

Nejnovější kauzy