Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) StarDance 2019 Extra Host (pořad) sametová revoluce

Nejnovější kauzy

Dáte si lajnu? Světlo světa spatřila pervitinová dieta

V tomhle Kim ale očividně nejede!
O dietách a pravdě o nich píšeme často, ale takováto tu ještě nebyla. Hlavní roli v ní hraje pervitin. Kde je tak populární?

Když už nežrat nestačí, nastupuje pervitinová dieta, pravděpodobně tímhle heslem se řídí paničky severokorejských pohlavárů, které si libují ve šňupání tohoto vysoce návykového stimulantu. S informací přišly lidovky.sk s odkazem na web DailyNK.

„Víc a víc manželek kádrů si kupuje metamfetamin. Berou ho pro potěšení, ale pořád častěji kvůli dietě. Potlačí chuť k jídlu a zároveň dodá energii,“ popsal DailyNK zdroj z provincie Rjanggang.

Užívání pervitinu v KLDR už prý nikoho nešokuje a v jeho užívání pohlaváři svým manželkám nebrání, protože rádi štíhlé ženy. A za štíhlost svých žen taky musejí sahat často do své vlastní kapsy. Jedna panička vysoce postaveného hodnostáře dokonce kvůli své lásce k pervitinu opustila svoje vymazlené hnízdečko a odstěhovala se rovnou ke zdroji – usídlila se v domě svého dealera.

Drogová epidemie je v KLDR takovým veřejným tajemstvím. Tamní informační agentury jeho popularitu v zemi odmítají, ovšem četná svědectví hovoří za vše. „Činitelé spjatí se zátahy se bojí, že se do věci zapletou jejich manželky a způsobí jim vážné potíže. Takže raději předstírají, že nic nevidí.“

Popularita drog v Severní Koreji má svoje kořeny v černé ekonomice, kterou vytvořil a vede tamní režim poté, co zkolaboval socialistický systém. Ve velkém se vyrábělo, ve velkém se i pašovalo a tvrdá měna je tvrdá měna.

Mohlo by vás zajímat

Další články