Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Dary na královskou svatbu: Trapná česká vláda chtěla poslat sperma!

Co asi Meghan a její Harry dostanou?
Zdroj: twitter
+ Dalších 21 fotografií
Vybrat dárek na královskou svatbu není legrace. Je snad i dobře, že princ Harry (33) a jeho láska Meghan Markle (36) nepozvali žádné zástupce české vlády. Ostuda z roku 2011 se tak nebude opakovat. Tehdy kabinet Petra Nečase (53) vymyslel, že jako dárek pro Kate a Williama bude vhodné koňské sperma.

Byl to trapas jako prase. Tedy jako kůň. V roce 2011 česká vláda vymýšlela dárek pro prince Williama a jeho Kate. Tehdejší ministr zemědělství Ivan Fuksa přišel s nápadem, že koník z Národního hřebčína Kladruby bude ideálním darem.

Bohužel burani z vlády Petra Nečase netušili, že živé zvíře není jako svatební dar vhodné. Jenže do novin už bylo vytroubeno, že bělouš pojede na Britské ostrovy. Co tedy s tím? A zrodil se další geniální nápad. Snad to nevymyslela Jana Nagyová (dnes Nečasová), která také v noci dřela jako kůň. Prostě bylo naplánováno, že když princ a jeho choť nechtějí koně, že do Británie zástupci České republiky pošlou ve zkumavce jeho sperma.

„Vláda schválila dar britskému královskému páru. Hřebec Favory Alta prozatím zůstane v hřebčíně v České republice. Na výslovnou žádost Jejich královských Výsostí vévody a vévodkyně z Cambridge kůň zatím nadále zůstává v národním hřebčinci. Zároveň na jejich žádost do Británie putuje zkumavka se specifickým genetickým materiálem, takže část tohoto hřebce bude dodána s předstihem,“ smál se tehdy Nečas do kamer webu idnes.cz.

Trapas nakonec musel žehlit diplomat Michael Žantovský. Zástupci vlády ho vyslali jednat s britskou stranou, co tedy William a Kate chtějí. Žantovský zuřil, protože z něj udělali žehliče buranského přešlapu. Žantovský nakonec do Velké Británie odvezl koně na obrázku. „Navštívil jsem je s krásným vyobrazením koně v rámu, namalovaným českým umělcem. Předal jsem ho místo toho fyzického koně,“ uvedl diplomat pro Blesk.

Původní kůň je stále v Kladrubech. Je to takový nikdy nepředaný dar, který nikdo nechtěl. Nutno ale uznat, že nejde o první zvíře, které bylo královské rodině darováno. Jistá velká ctitelka královny Alžběty II. poslala po válce do královského paláce krocana. Prý aby královna neměla hlad…

Související články

Další články