Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Darwinovy ceny: 11 nejhloupějších smrtí roku 2018! Jsou mezi nimi i Češi lovící kešky

Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
galerie lidské blbosti
Darwinova cena je ironické ocenění pro osoby, které se zasloužily o zlepšení lidského genofondu tím, že se z něj samy odstranily hloupým způsobem. Nejde o hmatatelnou cenu, uděluje se na stránce darwinawards.com a obvykle osobám, které už nejsou mezi živými. Letos se však mezi držiteli tohoto ocenění našel muž, který by si případnou trofej klidně mohl vyzvednout.

Aby člověk Darwinovu cenu obdržel, musí splnit pět podmínek. První je neschopnost reprodukce, nominovaný se tedy musí buď zabít, nebo sterilizovat. Další, zřejmě nejobtížnější podmínkou je skutečně výjimečné selhání soudnosti, což znamená, že dotyčný musí udělat něco nevídaně hloupého. Kandidát se především musí odstranit sám a musí být schopen jasného úsudku, mentálně postižené osoby tedy toto ocenění nedostanou. Poslední podmínkou je pravdivost, každá hloupost musí být důkladně prověřena. Je až neuvěřitelné, že se najde někdo, kdo splní všech pět podmínek, nicméně je tomu skutečně tak a letošní výherci cen na svou hloupost skutečně krutě doplatili.

Arizonský kovboj

Co se týče zbraní, Arizona je velmi benevolentním územím. K nošení zbraně tam nemusíte mít povolení, dokonce ani není nutné ji mít v pouzdru. Muž, který šel do obchodního domu, si zbraň strčil za okraj kalhot. Když mu pak pistole začala propadávat, snažil se ji chytit, jeho ruka však dopadla na to nejhorší místo. Kovboj se dotkl spouště a ustřelil si svou chloubu. Tomu se říká skutečná hloupost.

Český geocaching

Jakkoliv se to může zdát hloupé, čtyři Češi se i přes varování meteorologů vypravili do podzemního Motolského potoka, aby provozovali druh zábavy s názvem geocaching. Zastihla je prudká bouře a pouze dva z nich se dostali ven. Po tělech muže a ženy pak v podzemí pátrali hasiči.

Další příběhy osob, kterým se podařilo v roce 2018 získat Darwinovu cenu, si můžete přečíst v galerii. Je až s podivem, jak něčí smrt může pobavit celý svět.

Související články

Další články