Danuše Nerudová popsala drsnou realitu práce v Bruselu. V noci se bojí vkročit do parku
Danuše Nerudová (STAN) už si za necelý rok v Bruselu stihla zvyknout na práci europoslankyně. V Inbox Podcastu mimo jiné prozradila, proč nejí humry, což je tamní oblíbená pochoutka, nebo proč se bojí chodit běhat do parků. Politička se rovněž vyjádřila k nenávistným komentářům na sociálních sítích a promluvila o těžkém dětství se třemi sourozenci.
Bývalá prezidentská kandidátka Danuše Nerudová se před rokem vydala na dráhu europoslankyně a část týdne tak tráví v Bruselu. Jak to ovlivnilo její rodinný život?
„My jsme ve svých dosavadních životech měli etapy, že jeden více cestoval a druhý byl doma. Při prezidentské kampani jsme se skoro neviděli. Teď jsme skoro půl týdne spolu a to je recept na spokojené manželství, protože jsme si vzácní. Máme vyhrazené čtvrtky nebo pátky, kdy se díváme na seriály a filmy,“ prozradila politička v Inbox Podcastu.
Její synové už jsou však podle ní samostatní a odloučení zvládají dobře. „Můj osmnáctiletý syn se už spíš ptá, kdy odjedeme, než kdy přijedeme, a mladší syn se o všechno stará sám a jde mu to výborně,“ pochlubila se Nerudová.
Danuše Nerudová: Bojím se běhat v parku
Europoslankyně také prozradila, proč se vyhýbá vyhlášené bruselské pochoutce. „Ten humr je dost kalorický, takže já jsem ze své stravy humra vyřadila jako moc kalorickou věc, jinak bych musela běhat místo pěti deset kilometrů,“ řekla politička, která se nedávno ve videu na sociálních sítích vymezila proti tvrzení Filipa Turka, že v europarlamentu jedí humry k obědu.
Následně popsala, kdy má ve městě při běhání strach. „V Bruselu je brzy tma, a když je tma, tak běhám po ulici a mám strach běhat do parků. Takže se těším, že se vrátím do parků, když bude světlo,“ dodala.
Nerudová se musí od dob prezidentské kandidatury vypořádávat s množstvím nenávistných vzkazů na sociálních sítích.
„Jsem ráda že političky vytahují ty hejty, které dostávají. Toho hejtu za to, jak někdo vypadá, ty političky dostávají víc. Myslím si, že to vedlo k tomu, že už si z toho dneska děláme nechci říct legraci, ale myslím si, že některé z nich už to neberou tak úmorně, jak to braly předtím, čímž neříkám že bychom si na to měly zvyknout. Je potřeba říct, že to není normální,“ má jasno politička s tím, že do obýváku si také člověk nepozve někoho, kdo mu sprostě nadává.
Doporučené video: Danuše Nerudová v pořadu eXtra Host.
S manželem je od sedmnácti
Nerudová zavzpomínala i na nelehké dětství za minulého režimu. „My jsme měli všechno oblečení stejné a moje maminka se čtyřmi dětmi se měla co ohánět. Část rodiny emigrovala a kvůli tomu jsem se nedostala ani do Jugoslávie. Až v prosinci 1989 jsem se podívala do Vídně a my jsme měli oči navrch hlavy, protože jsem nikdy nic takového neviděla,“ zavzpomínala a přidala vtipnou historku ze začátku vztahu s manželem.
„S mým mužem jsem začala chodit, když mi bylo necelých 17 a mému muži bylo 20. Mému bratrovi byly tehdy 4 roky. My jsme chodili bobovat a bratr mu brzdil těmi brzdami. Šla kolem taková stará paní a ta říkala: 'Nech toho, vidíš, jak se tatínek nadře?'. Když jsme jeli s bratrem v tramvaji, tak si lidé mysleli, že je to moje dítě,“ dodala se smíchem.
Michael je manipulátor, tvrdí Aneta ze Survivoru. Po zradě ho vyškrtla ze svého života
Související články

Majetky europoslanců: Nejvíc za vodou jsou ti nenápadní, Turek s Konečnou nijak nevyčuhují

Volby očima politologa: Nerudová si debatou s Turkem uškodila a voliči vytrestali vládu

Filip Neruda brání mamku: Nikdo nechce číst sprosťárny a ať umře, říká pohledný mladík

Drsná hádka Filipa Turka s Danuší Nerudovou. Politička se mu smála, když mluvil o zesnulé matce

Danuše Nerudová vyrazila do Varů: S manželem zahrnuli lázeňskou kolonádu úsměvy

Danuše Nerudová čelí nenávisti: Nechutné nadávky a slova o smrti. Reakce přišla záhy

Nová módní ikona Danuše Nerudová? Pryč je královská modř, po volebním neúspěchu přešla na smuteční černou

Danuše Nerudová pohořela: Jsem smutný. Naše děti nepocítí změnu, řekl Musil

Móda z volebních štábů: Pohodlná Nerudová, Babišová jako Barbie a Pavlová je elegance sama

Módní policie z debat: Danuše Nerudová v modré na sto způsobů. Bohužel vypadá jako stará mladá

Silvestr kandidátů na prezidenta: Babišovi na party s Lakym, Pavel ve flanelce a Nerudová s prskavkou
