Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Danuše Nerudová čelí nenávisti: Nechutné nadávky a slova o smrti. Reakce přišla záhy

Danuše Nerudová přijela do štábu Petra Pavla, aby ho oficiálně podpořila v druhém kole prezidentských voleb.
Zdroj: eXtra.cz/Renata Bušková
Předchozí Další
+ Další 3 fotografie
Hejty na Danuši

Danuše Nerudová se svým sledujícím na Twitteru svěřila s nenávistnými zprávami, které jí tu a tam chodí. Nyní bývalá kandidátka na prezidentku vyjádřila znepokojení nad výhružným komentářem a vyzvala lidi k zastavení takovýchto projevů na sociálních sítích. Reakce na sebe nenechala dlouho čekat. 

Neúspěšná kandidátka na prezidentku Danuše Nerudová zveřejnila na svém twitterovém účtu znepokojující komentář od anonymní autorky Lenka01: „Ty jsi ubohá, sionistická prostitutka, a jelikož tě proklínám, brzy půjdeš za svou bohyní a Havlem,“ vyhrožuje autorka Danuši na Twitteru.

Danuše Nerudová vyslala zprávu fanouškům

Bývalá rektorka brněnské Mendelovy univerzity vyzvala své fanoušky, aby zastavili takovéto projevy nenávisti. „A takto si tu na TW žijeme s hrdiny za klávesnicí. Můžeme spolu nesouhlasit, ale to neznamená, že si máme nadávat a vyhrožovat. Pojďme Lence a podobným říct STOP,“ napsala Nerudová.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat a lidé jí začali vyjadřovat podporu. „Tyhle odpornosti jsou možné hlavně vinou anonymity. Anonymní urážení, udávání, vyhrožování a sprostota je projev zbabělosti a podlosti. Je to nakažlivá nemoc,“ odpovídá pod jejím příspěvkem Jan Dobrovolný. „Dlouho říkám, že internet zachrání jen nutná autorizace uživatele skrze Bank ID,“ sdílí myšlenky další uživatel.

Nadávkám čelí i rodina Nerudové

Není to poprvé, co Nerudová nebo její nejbližší čelí kyberšikaně. Během prezidentské kampaně nebyl ze strany hejtrů ušetřen ani její starší syn Filip, který na svém instagramovém učtu zveřejnil výhružku anonymního uživatele: „Doufám, že ti chcípne máma, ku*va jedna.“

„Myslel jsem si, že za těch pár měsíců jsem si zvykl na všechno. Tohle mě ale fakt dostalo. Ať ti chcípne máma. To bych nepřál nikdy ani svému největšímu nepříteli,“ reagoval tehdy Filip na komentář. „Nepřekvapuje mě to a na sítích taky nejsem úplný nováček, vím, že to vždycky není procházka růžovým sadem. Ale tohle prostě není v pohodě. Nechci, aby tohle bylo normální,“ dodal.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy