Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Dánsko má víc nakažených než Česko a dvakrát tolik mrtvých: Přesto otevírá školy

Dánsko má víc nakažených než Česko a dvakrát tolik mrtvých: Přesto otevírá školy
Zdroj: Pixabay.com
+ Dalších 5 fotografií
koronavirus
Mette Frederiksen, dánská předsedkyně vlády, tvrdí, že koronavirus se v Dánsku podařilo dostat pod kontrolu. S počtem přes 9 000 nakažených a téměř 450 mrtvých stát znovu poslal děti do základních škol a zpřístupňuje obyvatelům dosud zapovězené služby. Česko, které má přes 7 500 potvrzených případů a kde koronaviru podlehlo více než 200 lidí, zatím drží školy zavřené.

S větším počtem nakažených koronavirem než v Česku a dvojnásobkem mrtvých dánská předsedkyně vlády tvrdí, že se podařilo nákazu dostat pod kontrolu. Dánsko otevřelo základní školy a zpřístupnilo lidem nejrůznější služby, jako například kadeřníky či autoškoly.

V Dánsku byly školy, restaurace, kavárny, bary, posilovny i kadeřnictví uzavřeny v polovině března. „Nákaza je pod kontrolou, dánská strategie vyšla a vypořádali jsme se s prvním složitým obdobím,“ řekla předsedkyně vlády Mette Frederiksen.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Ve státě bylo na koronavirus testováno více než 180 000 osob, z toho přes 9 000 mělo test pozitivní. Nemoci Covid-19 v Dánsku podlehlo více než 440 pacientů, téměř 6 500 z celkového počtu nakažených se ale podařilo uzdravit. Ačkoliv v Česku je situace lepší, základní školy otevřeny nejsou a do kadeřnictví si ještě nějakou dobu nezajdeme.

Česko X Dánsko

V České republice se koronavirem nakazilo přes 7 500 tisíce osob, nemoci podlehlo přes 220. Školy ani služby u nás přesto otevírány nejsou. V pondělí, 27. dubna, byly otevřeny obchody s oblečením a obuví, během nákupů musí být ale dodržována určitá opatření. Opatření se sice budou postupně rozvolňovat, ale nouzový stav byl prodloužen do 17. května.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy