Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Dánská policie zastřelila teroristu z kavárny, fanatik vraždil ve jménu proroka Mohameda

Dánská policie zastřelila teroristu z kavárny, fanatik vraždil ve jménu proroka Mohameda
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Sobotní útok na kavárnu v Kodani označila dánská premiérka za teroristický útok. Před výstřely byl slyšet arabský pokřik a útok má souvislost s tím, že v kavárně byl i karikaturista, který kreslil proroka Mohameda.

Po více jak měsíci, kdy byla vyvražděna redakce Charlie Hebdo, se už karikaturisté začínají bát všude v Evropě o život, včera v Kodani proběhl další atentát na jednoho z nich, švédského kreslíře Larse Vilkse, jenž v dánské kavárně organizoval přednášku o svobodě slova.

Útočník pak zvenčí začal na kavárnu střílet, a to i přesto, že její vchod hlídala policie, neboť Vilks je už několik let pod policejní ochranou, protože radikálové chtějí jeho smrt, na jeho hlavu je vypsána odměna a je mu neustále vyhrožováno.

Střely v kavárně zasáhly jednoho člověka, který na místě zemřel, tři policisté byli během útoku zraněni, hledání teroristy trvalo celou noc a zapojila se do něj i sousední německá policie. Terorista pak během svého útěku zamířil ke kodaňské synagoze, kde znovu střílel a zabil kolemjdoucího žida.

Dánská policie jej nakonec našla a dostala, byl zastřelen na místě. Podle svědků se jedná o muže arabské národnosti, který před střelbou provolával arabštinou náboženská hesla, jedná se tedy s největší pravděpodobností o pomstu za to, že švédský karikaturista kreslil proroka Mohameda.

Outsider a Insider: Kabát z ostudy v šatníku Miss World Kuchařové a pomsta Tiffany RichBitch

Související články

Další články

Nejnovější kauzy