Trendy tagy Čauky lidi Survivor 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Dannyho parťáci po 20 letech: Takhle dnes vypadají hrdinové kultovního filmu

Nezapomenutelná dvojka.
Zdroj: Warner Bros.
+ Dalších 8 fotografií
galerie

Premiéra prvního dílu nestárnoucí americké komedie Dannyho parťáci spatřila světlo světa již před dvaceti lety. Režisér Steven Soderbergh obsadil do hlavích rolí George Clooneyho (60), Brada Pitta (57), Matta Damona (51), Andyho Garcíu (65) a další. Hlavní ženské role se chopila Julia Roberts (54). V galerii se podívejte, jak se kouzlo času podepsalo na oblíbených hrdinech a přečtěte si pár zajímavostí, které jste o Dannyho parťácích možná nevěděli.

Brad Pitt v téměř každé scéně jí

Herec Brad Pitt říká, že se pro to rozhodl, protože natáčení bylo tak zběsilé, že měli stěží čas na jídlo. Proto se rozhodlo, že Rusty bude prostě v každé scéně něco pojídat. Na konci je proto i zábavná scéna, kdy Rustyho začne pálit žáha a jídlo zahodí.


Julia Roberts dostala za svou roli 20 dolarů (ze srandy)

Když dostala Julia Roberts nabídku hrát v Dannyho parťácích, napsal jí sám George Clooney a k dopisu připojil dvacetidolarovou bankovku se vzkazem: "Slyšel jsem, že teď bereš za filmy dvacet." Je to samozřejmě narážka na to, že se film natáčel krátce poté, co se Julia Roberts stala nejlépe placenou herečkou na světě, když začala dostávat 20 milionů dolarů za natočení jednoho filmu.

Dannyho parťáci měli být původně černobílí

Režisér Steven Soderbergh chtěl film původně natáčet černobíle, aby šlo o poctu starým zlodějským filmům. Studio Warner Bros. mu řeklo, že klidně může, ale pouze pokud výrazně sníží rozpočet celého filmu. Takže si to Soderbergh nakonec rychle rozmyslel.

Místo Clooneyho měl být Bruce Willis

Bruce Willis měl původně hrát Dannyho Oceana, ale nakonec musel z projektu odstoupit, protože se mu protáhlo natáčení předchozího filmu.

George Clooney rád pije irské pivo

Herec George Clooney měl ve své převlékárně nainstalován soudek s pivem Guinness.

Box Vladimira Klička proti Lennoxovi Lewisovi

Ve filmu je boxerský zápas mezi Vladimirem Kličkem a Lennoxem Lewisem. Je samozřejmě falešný a tito dva boxerští šampioni se nikdy spolu ve skutečnosti nestřetli. V roce 2003 ale Lennox Lewis boxoval alespoň s Vladimirovým bratrem, Vitalijem Kličkem.

Brad Pitt učí poker skutečné teen idoly

Když na začátku filmu učí Rusty Ryan televizní teen idoly, jak se hraje poker, jde o skutečné televizní teen idoly - Holly Marie Combs je ze seriálu Čarodějky, Topher Grace hrál v sitcomu Zlatá sedmdesátá, Johua Jackson je z Dawsonova světa, Barry Watson je ze 7th Heaven a Shane West z Once and Again.

Herci oblíbené akční komedie se za posledních dvacet let od premiéry velmi vypracovali, zazářili v několika dalších veleúspěšných snímcích a patří mezi nejen nejoblíbenější, ale také nejlépe placené herce Hollywoodu. Podívejte se v galerii.


Související články

Další články