Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Daniela Kolářová o soukromí: Dvě svatby s jedním mužem byl osud, říká herečka

Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
rozhovor
Představitelka legendárních filmových postav, dvaasedmdesátiletá Daniela Kolářová, se rozhodně řadí k herečkám s mimořádným talentem. Ale také k lidem, kteří mají štěstí, že našli v životě osudového člověka. Kolářová se totiž za svého manžela Jiřího Ornesta (†70) vdávala hned dvakrát. Prozradila, která ze dvou svateb s jedním mužem byla pro ni více okouzlující a promluvila i o seriálech, které dnes vládnou televizním obrazovkám. A šlo o mírně kritický postoj.

Daniela Kolářová byla vdaná za zesnulého herce a režiséra Divadla Na zábradlí Jiřího Ornesta. Poprvé se provdala ve svých osmadvaceti. Po čtrnácti letech se rozvedli, ovšem v polovině 90. let se vzali podruhé.

"Je komické o tom mluvit... Mělo to tak být, byl to osud. Nenašli jsme asi ani jeden z nás lepší variantu. Člověk dojde do určitého okamžiku, kdy má pocit, že se to nevyvedlo. Tak to opustíte. Domluvíte se, že to v klidu vyřešíte. No a pak se stalo to, že jsme to nijak nenutili a vrátili se k sobě," řekla redaktorovi eXtra.cz legendární herečka, která si nikdy v životě ani na vteřinu nepředstavila, že by si jednoho muže mohla vzít hned dvakrát. Na první svatbu ale vzpomíná raději.

"Svatby nejsou můj velký koníček, ale asi ta první byla taková... Tak první je zkrátka první," usmívala se Daniela Kolářová, která ztvárnila před kamerou desítky filmových rolí. Zhostila se jich vždy jako profesionálka a lidé si ji ve filmech zamilovali. "Nejraději mám asi roli třídní učitelky Maxové z Obecné školy. Je to role, která se tak trošku vymyká z těch ostatních postav, tak mám tuto asi nejraději."

Diváci ji mají také rádi v roli učitelky ve filmu Setkání v červenci, kde zářila spolu s malým Tomášem Holým a Oldřichem Kaiserem, případně jako Doubravku z Léta s kovbojem, kde byl jejím partnerem Jaromír Hanzlík. V posledních letech si ji pamatujeme třeba ze snímku Vratné lahve.

Kromě těchto nezapomenutelných rolí se Daniela Kolářová objevila na chvíli i v mýdlové opeře. V seriálu televize Nova s názvem Ulice se objevila jako postava Alena Suchá. "Mihla jsem se v Ulici, ale jsem ráda, že to skončilo. Tento způsob práce mi moc nevyhovuje. Nechci, aby to vyznělo zle, je to trošku povrchní, myslím, že to je zničující pro mladé herce ve smyslu, že se učíte tuny textů, nikdo s vámi pořádně nepracuje, protože na to není čas. Takže si myslím, že mladí lidé si tím vydělají na nájem, ale z profesního hlediska jim to moc, co by mělo smysl, nedá," myslí si Daniela Kolářová.

Co jste možná o Daniele Kolářové nevěděli:

V sedmdesátých a osmdesátých letech 20. století byla ve filmu a v televizi jednou z nejvíce obsazovaných hereček. Mimořádnou diváckou oblibu Daniele Kolářové přinesly role ve filmových komediích (Na samotě u lesa, Kulový blesk) i účast v televizních seriálech (Sňatky z rozumu, Taková normální rodinka, Nemocnice na kraji města).*

S životním partnerem, hercem Jiřím Ornestem, má dva dospělé syny. Šimon je kapelníkem velmi úspěšné skupiny handikepovaných muzikantů při Jedličkově ústavu The Tap Tap, Matěj se věnuje počítačům.*

V letech 1990–1992 byla poslankyní České národní rady.*

Související články

Další články