Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) Peče celá země Mandrage Výměna manželek 2020

Nejnovější kauzy

Daniela Kolářová a její filmové půlstoletí: Z Doubravky elegantní dámou

Zdroj: csfd
+ Dalších 18 fotografií
Kariéra
Daniela Kolářová (73) je významnou českou herečkou. Na filmových plátnech ji vídáme už přes padesát let. Za ty roky se objevila v řadě českých filmů, ale i seriálů. Všichni si ji jistě pamatují jako Doubravku ze snímku Léto s kovbojem. Od té doby už ale uplynulo hodně času a Daniela se za tu dobu proměnila v elegantní dámu. Jak šel čas s Danielou Kolářovou?

Každý z nás si zvládne vybavit alespoň jeden film, ve kterém se objevila herečka Daniela Kolářová (73). V Česku byla během sedmdesátých a osmdesátých let 20. století jednou z nejvíce obsazovaných hereček.

Daniela vystudovala DAMU a ještě během studií se jí podařilo zahrát si ve filmu. První filmovou adaptací byla menší role ve snímku Konec velké epochy z roku 1965, kde debutovala ve dvaceti letech. Další role, kterou získala, byla už o něco významnější. Zahrála si jednu z hlavních postav ve snímku Soukromá vichřice z roku 1967.

Po ukončení školy Daniela nastoupila do Divadla S. K. Neumanna. Od roku 1971 se pak stala členkou Divadla na Vinohradech.

Objevila se nejen v desítkách filmů, ale i v mnoha seriálech. Například jsme ji mohli vidět v seriálu Sňatky z rozumu nebo Taková normální rodinka, kde si zahrála manželku Jaromíra Hanzlíka – Kateřinu. A právě tento seriál ji vyšvihl na vrchol. Po této roli se stala hodně populární a obsazovanou herečkou, brzy následovaly její nejslavnější filmy: Po boku Jaromíra Hanzlíka si zahrála ve snímcích Noc na Karlštejně a Léto s kovbojem, kde ztvárnila nezapomenutelnou Doubravku.

Kolářová má za sebou veleúspěšnou kariéru. Zahrála si i ve filmech režiséra Jana Svěráka, jako jsou třeba Vratné lahve nebo legendární Obecná škola. Mezi její novější „filmové zářezy“ patří například Polednice nebo seriál Občanka.

Jak šel čas s Danielou Kolářovou, se podívejte do galerie.

Mohlo by vás zajímat

Další články