Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Daniel Radcliffe slaví 31: Harry Potter ze mě udělal těžkého alkoholika, tvrdí herec

Daniel Radcliffe slaví 31: Harry Potter ze mě udělal těžkého alkoholika, tvrdí herec
Zdroj: Warner Bros. Pictures
+ Dalších 8 fotografií
narozeniny
Daniel Radcliffe, nejlépe známý jako Harry Potter ze stejnojmenné filmové série, slaví 31. narozeniny. Britský herec do povědomí veřejnosti vešel už jako malý chlapec a po premiéře Kamene mudrců se musel v pouhých 12 letech vyrovnávat s pozorností, jaké se děti běžně nedočkávají. Právě to později vedlo k jeho závislosti na alkoholu.

Daniel Jacob Radcliffe se narodil 23. července 1989 v Londýně a hercem chtěl být už od pěti let. Vytrvale bojoval s rodiči, kteří si takovou kariéru pro syna nepřáli, a dokonce ho nechtěli ani pustit na konkurz na Harryho Pottera, protože se báli, že nevyhraje a bude zklamaný.

K tomu, aby Daniel na konkurz směl, jeho rodiče přemluvili filmaři. Kdyby se rozhodli trvat na svém původním názoru, celá oblíbená kouzelnická sága mohla vypadat úplně jinak. Radcliffe ale konkurz vyhrál a rodiče mu za odměnu o půl hodiny prodloužili večerku.

Rodiče na jednu stranu moc dobře věděli, proč si nepřejí, aby byl z jejich syna herec. Už ve dvanácti letech byl středem pozornosti lidí z celého světa a právě přehnaný zájem o něj Daniela ještě před dosažením dospělosti dohnal k závislosti na alkoholu.

Daniel Radcliffe jako alkoholik

V rozhovoru pro pořad Off Camera Daniel prozradil, že jako teenager se jen těžko smiřoval s tím, že je neustále sledován. „To, že jsem byl středem pozornosti, jsem nechtěl vnímat, a proto jsem se hodně opíjel. A pak mi došlo, že když jsem hodně opilý, lidé na mě koukají ještě víc. A tak jsem začal pít opravdu hodně, abych zapomněl na to, že mě sledují, i když piju,“ popsal herec.

„Jednoho dne jsem se prostě rozhodl, že musím přestat. Vzbudil jsem se po těžké noci a řekl jsem si, že tohle asi není dobrý,“ doplnil představitel Harryho Pottera. S odvykáním mu pomáhali kamarádi a alkoholu se definitivně vzdal v roce 2010.

Natáčení Harryho Pottera

Daniel Radcliffe nepil jen ve svém volném čase, ale i během natáčení snímků, které z něj udělaly celosvětovou celebritu. Závislý na alkoholu byl ještě před dosažením 18 let a svého démona porazil, když mu bylo 21. „Moje pití ani nálady naštěstí natáčení nijak neovlivňovaly. Svou práci jsem miloval a snažil jsem se ji dělat za všech okolností co nejlépe. Jen jsem pak už nechtěl být ten opilý Harry Potter. Chtěl jsem být obyčejný herec a s negativními dopady slávy se vyrovnat jinak a lépe,“ dodal Radcliffe.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy