Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Daniel Landa rozdělil projevem ve Sněmovně Čechy: Držíme ti palce, tleskají jedni, druzí zuří

Zpěvák Daniel Landa měl výstup v Poslanecké sněmovně.
Zdroj: Archiv
+ Další fotografie
diskuze
Zpěvák Daniel Landa v úterý vystoupil v Poslanecké sněmovně, kde představil petici zvanou Blanický manifest za svobodu 2020 a kriticky se projevil proti koronavirovým nařízení, které omezují život v Česku. Svým projevem rozdělil zpěvák lid na dva tábory. Někteří táhnou s Jandou za jeden provaz, jiní stejný názor nesdílí ani zpoza rohu a Landu velmi zkritizovali.

Zpěvák Daniel Landa (52) vystoupil v Poslanecké sněmovně, kde zkritizoval vládní kroky k aktuálnímu koronavirovému dění. "Důsledky současného přístupu ke koronaviru působí hluboký zásah do duševního i fyzického zdraví značného počtu občanů naší země,

Kvůli vládě a vládním postupům se dle něj roztrhlo důvěrné pouto, které národ dříve s vládou spojovalo. Občané šili roušky, chodili pomáhat a podnikatelé nabízeli zboží zadarmo. Tenhle přístup už je ale pryč. „Kvůli papalášství, bezohlednému až nepřátelskému přístupu vlády vůči velkým skupinám občanů posíleném katastrofickou komunikací se tento pocit důvěry a jednoty postupně vytratil."

Ve vládních nařízení je navíc zmatek a stát by s dle něj měl vydat jinou cestou. "Krize je zneužívána k neprůhledným obchodům a upevňování plíživých praktik nového virového protektorátu," pronesl.

Vyjádřil se i k tématu vakcinace obyvatel, ve kterém dle Jandy vládne chaos a je to celé "zpackané téma". Navíc zdůraznil, že by měla být vakcinace dobrovolná, bez jakýkoliv výhod či nevýhod.

Petice a demonstrace

Daniel Landa představil petici Blanický manifest za svobodu 2020. "S obavou hledíme na zbrklé, nepromyšlené a neodborné příkazy a zákazy z pera úředníků, které dopadají na naše hlavy a ovlivňují naše životy," píše se v petici, kterou podepsalo 17 046 občanů. "Znepokojeni sledujeme, jak se pojem svoboda doslova ztenčuje před očima a absolutní dominanci přebírá pojem kontrola. Tohle nepřipustíme," dodává a svolal lidi na demonstraci, která by se měla konat 10. ledna v neděli.

Česko rozdělil Landův projev na dva tábory

Daniel Landa svým projevem rozdělil národ na dva tábory. Zejména je rozčílila plánovaná demonstrace, kterou se bude nemoc akorát rychleji šířit. "Vy chytráci, co mu tady přikyvujete, jste slepí a hluší? Nevidíte co se děje za hranicemi a co dělají jiné vlády? To stejné jako ta naše! A jsou ještě tvrdší tak už se vzpamatuje všichni," napsal jeden z komentujících. "Babiš ho měl nakopat. Ten kdo vyzýval veřejně nedodržovat opatření, strašil do mikrofonu náhubkem a totalitou, co čekal? Že vir zdrhne ? Žalovat ho za maření opatření v nouzovém stavu a šíření poplašných zpráv," píše další.

Mnoho lidí ale zastává stejný názor jako Daniel Landa a s celým projevem souhlasí. "Výstup měl smysl, mluví za 85% lidí, kteří jsou již znechuceni neustálými veletoči krizového štábu a hlavního akrobata," píše jedna ze zastánkyň Landy. "Ano, s projevem souhlasím. Je to skvělý začátek a lidé se přidají," dodává další. "Držíme ti palce, vládě se nedá věřit už ani slovo," uzavřel jiný.

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy