Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Daniel Landa prošel syndromem vyhoření: Když jsem slyšel slovo hudba, sevřel se mi žaludek, přiznává

+ Dalších 6 fotografií

Zpěvák Daniel Landa patřil vždy mezi kontroverznější umělce, co se ale týče jeho hudební tvorby, v té stále patří mezi české oblíbence. Jenže nechybělo moc a dalších songů se jeho fanoušci málem už nedočkali. Muzikant totiž pro eXtra.cz vysvětlil, že za jeho tříletou odmlkou stála hluboká tvůrčí krize. 

Smrt švagra

Zpěvák a textař Daniel Landa vydal nové album Minový pole. Ačkoli první sloku stejnojmenné písně napsal již před několika lety, k jejímu dokončení ho vedla až smrt švagra, která ho hluboce zasáhla. Právě ona blízká konfrontace se smrtí mu pomohla dopsat i zbytek písní.

"Pro mě to byl šok, protože kdyby se mě ještě před třemi lety někdo zeptal, jestli napíšu desku, tak bych řekl, že nenapíšu, protože to zkouším a nejde to a neumím to," popsal pro eXtra.cz Landa pocity, které se velmi podobají syndromu vyhoření.

Překonání vyhoření

Bez bolesti ze ztráty blízkého člověka by se prý k hudbě možná nedokázal dostat mnohem déle. "Bez toho stlačení duše není nic, anebo to není nic od duše. Ten tlak byl v posledních letech velkej. Prožil jsem silný emoce a ty musely ven," řekl muzikant. "Já jsem šťastnej, že ty emoce šly ven básněma a ne třeba založením politický strany," dodal.

První příznaky naprostého vyčerpání se objevily poté, co napsal album Žito. "Když jsem slyšel slovo hudba, tak se mi úplně sevřel žaludek, protože to pro mě byl živitel velkýho kolotoče, a pak toho úsilí je víc než tý múzy a jde to, ale dře to," popisoval Landa, který je šťastný, že shodou okolností,  i když nešťastných,  tvůrčí krizi překonal.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy