Trendy tagy Extra Host (pořad) koronavirus Svatba na první pohled Počasí

Nejnovější kauzy

Daniel Křetínský má koronavirus: Majitel fotbalové Sparty neměl příznaky

Zdroj: Profimedia.cz
covid-19
Právník, podnikatel a spoluvlastník fotbalového klubu AC Sparta Praha Daniel Křetinský (44) byl pozitivně otestován na koronavirus. O zkušenosti s nemocí Covid-19 promluvil pro deník Blesk. Dle svých slov neměl vůbec tušení, že by mohl být nakažený a svůj čas místo odpočinku věnoval práci.

Podnikatel Daniel Křetínský se 12. března dozvěděl, že má koronavirus. Od té doby je v izolaci, odkud po telefonu řídí své firmy. Sám netušil, že může být nemocí Covid-19 nakažený. „Měl jsem pocit, jako by na mě začala lézt chřipka nebo viróza. Ale nepřišla. Nekašlal jsem, neměl jsem teplotu, neměl jsem žádný další příznak. Jen jsem se pár dní necítil dobře,“ popsal Křetinský deníku Blesk své pocity před testováním.

Tomu, co pokládal za chřipku či virózu, nevěnoval Křetinský velkou pozornost a i když mu nebylo nejlépe, pracoval a cestoval. Když mu testy na koronavirus vyšly pozitivní, zděsil se. „Ovládla mě panika, že jsem musel nakazit strašnou spoustu lidí, protože jsem vůbec netušil, že ten virus v sobě mám. Obvolal jsem všechny lidi, se kterými jsem se potkal, a kteří se tím pádem stali rizikovými a otvírali nové vertikály možných nakažených. Celkem se kvůli mně nechalo přetestovat 27 osob. A všechny byly negativní. Včetně rodiny, masérky, zubní hygieničky i spolupracovníků ve firmě, kteří kvůli tomu museli být čtrnáct dní v karanténě,“ popsal.

Úlevu z faktu, že nikdo z jeho blízkých není nakažený, vystřídal u Daniela Křetinského strach z toho, jak bude nemoc probíhat. „Nevěděl jsem, jak nemoc probíhá. Cítil jsem se dobře, ale říkal jsem si, že se to třeba může zhoršit. Ale nic se nedělo. Ve chvíli, kdy série testů ukázala, že ani ty nejbližší kontakty nejsou pozitivní, se mi strašně ulevilo. Pak ale převládlo obrovské překvapení, jaký průběh nemoc COVID-19 také může mít,“ uvedl podnikatel.

Ocenění vlády

Daniel Křetinský má za to, že díky rychlému zavedení opatření v České republice u nás nedošlo ke stejné situaci, jaká je v Itálii. „Je potřeba ocenit, jak se daří české vládě a především ministru vnitra zorganizovat pomoc a jak jsme neskutečně lépe zásobeni, než jsme byli před čtrnácti dny,“ uvedl Křetinský.

„Ta striktní opatření mají smysl jen po nějaké období. Pokud bychom se všichni drželi v izolaci tři nebo čtyři měsíce, tak se stane jediná věc. Budeme riskovat, že virus jako by zmizí, ale vrátí se později se stejnou silou,“ doplnil.

Související články

Další články