Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Daniel Hůlka proti anticovidovým opatřením: Chtějí nás nechat vyhladovět, křičel zpěvák

+ Dalších 16 fotografií
V úterý 17. listopadu na Václavském náměstí proběhla demonstrace proti koronavirovým nařízením a také proti vládě. Zúčastnil se jí také muzikálový herec a zpěvák Daniel Hůlka (52). Spolu s protestanty nesouhlasil s tím, jak vláda postupuje s vydáváním vládních nařízení, a osočuje ji z toho, že chce národ nechat vyhladovět.

Herec a zpěvák Daniel Hůlka, známý například ze slavného muzikálu Dracula, se už několik měsíců obrací proti vládním nařízením a vládě jako takové. Koronavirové restrikce se mu nelíbí a brojí proti nim. "Chtějí nás nechat vyhladovět, chtějí, abychom měli hloupé děti," křičel Hůlka na demonstraci, kde se přidal k odpůrcům roušek.

" style="border: none; position: relative; visibility: visible; display: block; margin: 0px; padding: 0px;" height="120px" width="400px">

Kromě něj se protestu na Václavském náměstí zúčastnily další stovky lidí, které hromadně křičely hesla jako "Svoboda", "Demisi" nebo také "Babiše do koše". Zeptali jsme se navíc jednoho z protestujících, proč se demonstrace účastnil.

"Já jsem proti opatřením, který dělaj, od samýho začátku, protože nedávají smysl. Jedna věc jsou rozumný, protiepidemio­logický opatření, to znamená třeba roušky, rozestupy, mytí rukou, ale rozhodně jsem proti likvidaci ekonomiky – zavírání hospod, zavírání škol a podobnejch nesmyslů. Švédsko prošlo celou pandemií a celou dobu mělo otevřený hospody, nezavřelo ani na chvíli. V Německu mají dneska studii na to, že ta líheň toho viru, toho šíření, není na základních školách. Takže tam otevírají ve třídách okna a děcka chodí do škol. Jenom my se tady necháme kompletně rozložit jako společnost a zavřít doma," řekl nám Honza z Prahy.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy