Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Daniel Hůlka jako herec jedné role. Takhle se proměnil za 28 let v roli Draculy

Daniel Hůlka v roli Drákuly.
Zdroj: Herminapress
Předchozí Další
+ Dalších 8 fotografií
muzikál

Daniel Hůlka se objevil v neuvěřitelné 150. repríze muzikálu Dracula. Jeden z nejznámějších českých zpěváků tak strávil v roli nechvalně proslulého hraběte Draculy dlouhých 28 let. Ostatně jak sám uvedl v rozhovoru pro Blesk, angažmá v muzikálu je pro něj jedním z nejzásadnějších v jeho kariéře. Jak se za tuto dobu herec jedné role proměnil?

Zpěvák Daniel Hůlka se drží role Draculy zuby nehty. Od roku 1995 si střihnul přibližně 1 300 představení. Není tak divu, že muzikál považuje za svou srdcovku. „Role Draculy mi skutečně přirostla k tělu. Byla to asi moje nejzásadnější muzikálová role v životě,“ vyprávěl v rozhovoru pro Blesk.

Není pochyb o tom, že charismatický Hůlka je ve svém partu jednoznačně nejlepším z nejlepších. Zatímco v ženských rolích se vystřídala dlouhá řada zpěvaček, hrabě Drákula zůstává pro tuzemské publikum stále jeden. „Letí to, je to už třetí generace zpěvaček. Ale je to dobrý, jsou to fajn holky, je to prima. Lehce se za těch 28 let změnilo představení, protože Draculu původně režíroval Jozef Bednárik a v karlínském divadle jsme ho nastudovali pod Filipem Renčem. Tenkrát jsme o tom spolu debatovali a prosil jsem Filipa, ať zachová původní aranžmá, ať to nemění. Myslím, že se to povedlo,“ popsal zpěvák po představení.

Kolem úspěšného muzikálu visí tajemno. Říká se, že je prokletý, jelikož mnoho osobností spojených s tímto muzikálem už nežije – skladatel Karel Svoboda či zpěvačka Iveta Bartošová. I Hůlka měl na mále, když v roce 2012 kvůli akutnímu zánětu slinivky málem přišel o život.

Marihuana není tak hrozná jako alkohol, říká

Zpěvák nikdy nepatřil mezi vyznavače zdravého životního stylu. Netají se tím, že je propagátorem marihuany. „Myslím, že marihuana není tak hrozná jako alkohol a je dokázané, že má léčivé účinky. Takže jsem dále propagátor legalizace, ale už ne tak jako dřív,“ řekl před časem.

Ani k alkoholu nemá rozhodně negativní vztah, a to i po zánětu slinivky. „Když si dám sem tam pivo, tak se nic nestane. A když si dám jednou za čas frťana, tak se taky nic neděje,“ popsal Hůlka. V životě zpěváka ale přišel velký obrat. Jak sám přiznal pro eXtra.cz, život mu změnila dcera Rozárka, zpěvák se usadil a stal se z něj pyšný táta.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy