Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Dana Morávková má 50 let. Neřeším to, i když otázky na tohle téma moc nemusím, říká

Zdroj: showpix.cz
+ Další fotografie
NAROZENINY

Oblíbená česká herečka Dana Morávková je stále v jednom kole. Opět natáčí Ordinaci v růžové zahradě a taky ji čeká mnoho představení, ve kterých může opět navázat kontakt s milovaným publikem, které všem hercům už tak moc chybělo!

Herečka Dana Morávková dnes slaví své 50. narozeniny. Na svůj věk ale nevypadá a ani se z něj zatím nehroutí. „Neřeším to, i když otázky na tohle téma moc nemusím. Když se mě na to ptá někdo mladší, říkám si, že jim taky padesát bude. Neberu narozeniny jako zlomový okamžik. Tím bylo určitě narození syna nebo svatba. Ale to, že mi bude tolik, kolik mi bude? To neovlivním," rozpovídala se pro Super.cz.

Dana Morávková ve StarDance

Diváci Danu Morávkovou znají hlavně z televize a divadelních představení, ona je však i dabérkou, choreografkou a také bývalou krasobruslařkou, která se dokonce stala dvojnásobnou mistryní republiky v tancích na ledě.

Nakonec ale vystudovala herectví na DAMU a hned poté i choreografii na HAMU. Na divadelních prknech se objevila poprvé v roce 1993 v Činoherním studiu Ústí nad Labem a poté si zahrála i v Divadle Na zábradlí. První filmovou roli si odehrála ve svých čtrnácti letech ve snímku Veronika.

Oblíbená herečka se objevila i v řadě dalších filmů a seriálů. Mezitím si stihla i zatančit v zábavné televizní show StarDance... když hvězdy tančí, kde s tanečníkem Jiřím Heinem skončili na pátém místě. Zároveň byla i moderátorkou Snídaně s Novou nebo Prima jízdy.

Dana Morávková jako Zdena Suchá

Dana Morávková hraje také v nekonečném seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde ztvárňuje Zdenu Suchou. Když však vyšla informace, že seriál letos skončí, netruchlili jen diváci, ale i samotní herci. Nakonec se ale televize Nova rozhodla, že seriál bude pokračovat. „Těším se moc, se Zdenou žiji už 11 let, to je pěkná životní etapa,“ řekla Morávková.

Svou krásnou tvář propůjčila značce Pevonia a v roce 2014 dokonce navrhla kolekci vlastních kabelek. Dana Morávková je zkrátka velmi rozmanitou ženou, která je už od roku 1996 šťastně vdaná za hudebního skladatele a klavíristu Petra Maláska, s ním má syna Petra.

Související články

Další články