Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Dana Morávková dojemně vzpomíná na Vánoce s maminkou: Uměla nejlepší úly na světě

Dana Morávková dojemně vzpomíná na Vánoce s maminkou: Uměla nejlepší úly na světě
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 5 fotografií
VYZNÁNÍ
Jedna z nejpopulárnějších českých hereček Dana Morávková (49) si letos o Vánocích víc než kdy jindy uvědomuje, jak je důležité, aby se lidé, kteří se mají v rodině rádi, semkli a byli spolu. „Kdo má ještě rodiče, měl by být s nimi a vážit si toho, že je má,“ říká rozněžněle dáma, která už bohužel sama přišla o tatínka i maminku.

Dana Morávková vzpomíná na maminku

„Moje nejoblíbenější cukroví jsou úly. Moje maminka je dělala nejlepší na světě. Má je rád i syn. Nikdy nebudu taková cukrářka a kuchařka, jako byla moje maminka, a nikdy moje úly nebudou takové jako od ní. Když žila, já jí zase s láskou dělala linecké cukroví, které měla moc ráda,“ řekla eXtra.cz Dana Morávková

Její milovaná maminka odešla v listopadu 2014. Byla pro ni vším, tatínka ztratila už ve svých patnácti letech.

„Skvěle ale vařila a pekla i Petrova maminka, paní Malásková. Bohužel už také není mezi námi,“ připomíná nejbližší příbuznou manžela Petra Maláska

Setkání s nejbližšími

Letošní svátky, které jsou silně poznamenané koronavirem, pro ni jsou opět o něco víc o mezilidských vztazích a ne o mamonu.

„Svátky budou letos pro všechny jiné. Zcela upřímně si myslím, že Vánoce nejsou o tom, jak veliký máme stromeček, jak je nazdobený – my jsme zrovna lidé, kteří příliš nemusí kýč – není to ani o počtu dárků. Vánoce jsou o tom, abychom se všichni setkávali se svými nejbližšími. Zvláště ti, kteří mají rodiče, by se s nimi měli vidět. Jednou přijde doba, kdy s nimi už nebudou moci být,“ myslí si oblíbená herečka.

„Těší mě ale, když slyším, že lidé chodí houfně na testy, aby mohli být se svými rodiči,“ dodala Dana Morávková, kterou jsme zastihli uprostřed posledních předvánočních nákupů.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy