Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 StarDance 2023: kompletní přehled

Dana Morávková a Petr Malásek oslaví 25. výročí svatby: Otevřeně o tom, proč jim to stále klape

Dana Moravková a Petr Malásek: Radí, jak na vztah snů
Zdroj: Martin Procházka pro eXtra
Exkluzivní zpověď

Herečka Dana Morávková a klavírista Petr Malásek patří k nejstabilnějším párům v českém showbyznysu, už brzy oslaví pětadvacet let od svatby. V rozhovoru pro eXtra.cz prozradili, jak si vybudovat vztah snů. Popsali i to, co mají na druhém nejraději, a jak si vztah dlouho udržet.

Jste jeden z nejkrásnějších párů Česka, v říjnu oslavíte pětadvacáté výročí svatby...

Dana: To jste hodná, děkujeme.

Petr: To nás moc těší. Já to tak nevnímám, beru nás úplně přirozeně a mám pocit, že takhle by to prostě ve vztahu mělo být. Nikdy mě vlastně ani nenapadlo, že by to kdy mělo být jinak. Možná je to i tím, že jsem v podobné rodině vyrůstal, táta s mámou se měli rádi celý život.

Jak na štěstí ve vztahu?

Dana: Poslechnout srdce a dobře si vybrat. Nehrajte žádné hry, buďte autentičtí. Nebojte se otevřít a říct: Tady jsem, toto jsem já. Do vztahu jděte naplno, se vším všudy. Pokud jste zamilovaní a máte motýlky v břiše, jděte do toho na plné pecky.

Rychlodotazník s Danou

Co nesmí žádné ženě chybět, i když třeba spěchá?

Dobrá nálada a dámy, netrapte se kvůli blbostem.

Jste trémistka. Jak nervozitu zvládáte?

Divadlo je kouzelné v tom, že i když máte trému, po tom, co vyjdete na jeviště, hned z vás všechno opadne. Když vás bolí rameno, koleno, duše, když odejde někdo, koho jste milovali... na jevišti bolest magicky spadne.

Kdybyste měla pracovat mimo obor, co by vás lákalo?

Novinařina. Tenkrát jsem podávala přihlášku na DAMU a na žurnalistiku, to byl takový můj plán B.

Aby byl vztah šťastný, musí se snažit oba

Jak děláte toho druhého šťastným?

Petr: Moje heslo je: Překvapovat a rozesmívat. My se smějeme pořád a Danu se snažím překvapovat, jak můžu. Naložím ji do auta a někam vyjedeme... nesmírně mě těší, když jí můžu dělat radost. Vztah musí kořenit, sílit, nejhorší jsou stojaté vody. Já miluju jazz a miluju improvizaci. Nejméně plánované věci jsou pro mě nejhezčí.

Dana: Petr není vůbec nervák. Jeho velkým darem je, že může hrát pro vyprodanou O2 arenu s 16 tisíci diváky nebo pro celý Václavák se 100 tisíci diváky a vůbec se z toho nestresuje. Ale zase vím, že když pracuje na něčem důležitém, nebudu ho otravovat s věcmi, co jsou v tu chvíli druhořadé. Dávám mu prostor.

Co máte na tom druhém nejraději?

Petr: Ono je krásné být s někým, koho si vážíte pro to, jaký je, pro to, co umí. Máme k sobě vzájemnou úctu. Oba si umíme vyjít vstříc, máme spoustu práce i starostí. Ten, kdo má víc volného času, převezme starost o domácnost, to je fajn a moc to oceňuji.

Dana: Petr mi dělá radost tím, že je. Tím, že má rád mě i Péťu. Zná mě. Ví, kdy jsem nervózní, ví, jak mi udělat radost a kdy potřebuji prostor. Když mám trému z představení, pošle mi hezkou esemesku, uklidní mě, že všechno dobře dopadne.

Na co se teď nejvíc těšíte?

Petr: Dovolená nám skončila a teď mě čeká náročný podzim, máme spoustu termínů, práce. Ale práce mě baví.

Dana: Těším se na představení s Divadlem Bez zábradlí, kde hrajeme Jistě, pane premiére, točíme a jezdím taky s Honzou Dědkem a jeho 7 pády na cestách.

Promotéři Clashe odtajnili další porci bizáru: Sumo zápas, dívčí řežba, kontroverzní Laduška i velké překvapení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy